koyoot napisał(a):

|
Panowie, wypozyczenie z opcja pierwokupu ma to do siebie ze wszystko sie ustala PRZED podpisaniem kontraktu razem z kwota odstepnego i pensja zawodnika. Jesli Wisla bedzie chciala zatrzymac np. Riosa to wystarczy ze zaplaci klubowi okreslona kwote i NIc wiecej nie bedzie musiala robic. Nawet negocjowac nowego kontraktu.
|
Też mi się wydaje że jeśli klub zechce zatrzymać zawodnika który się u nas sprawdzi, to zabezpieczając się przed taką ewentualnością odejścia musiał chyba wpisać odpowiednie klauzule itp. Bo wprzeciwnym wypadku po co wypromowywać zawodników którzy później mogą odejść bez mrugnięcia okiem. Także myślę że jeśli taki Rios czy Cikos będą po roku ważnymi graczami naszej ekipy to Wisła wykupi ich karty bez ustalania nowego kontraktu i całego tego szumu z tym związanego. Chyba że w umowach jest coś innego, ale my tego nie wiemy co się tam znajduje. Pozostaje wierzyć w naszych działaczy że wiedzą z czego żyją...