Wyświetl pojedynczy post
Bronex
Senior Member
 
Od: 04.2004

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#30867
Stary 22.07.2010, 12:59
WislaOnly napisał(a):Wyświetl post
Popatrzmy na to z innej strony. Odeszli:Arkadiusz Głowacki (Trabzonspor),
Issa Ba (koniec umowy),

Pablo Alvarez (powrót z wypożyczenia do Regginy),
Georgi Christow (powrót z wypożyczenia do Lewskiego),
Mariusz Jop (koniec umowy),
Mariusz Juszczyk (koniec umowy),
Konrad Gołoś (koniec umowy),
Marcelo (PSV Eindhoven),

Z czego Christow, Jop, Juszczyk, Gołoś mieli mierny wkład w grę pierwszego składu (no oczywiście po za Jopem...). Strata Głowy i Marcelo jest nie do nadrobienia, Alvarez był dobry, ale bez przesady.
Teraz zobaczmy kto doszedł:
Milan Jovanić (Spartak Subotica),
Maciej Żurawski (Omonia Nikozja),
Erik Cikos (Artmedia Petrżałka),
Gordan Bunoza (NK Karlovac),
Dragan Paljić (ostatnio 1. FC Kaiserslautern
),

W takiej oto sytuacji widzimy, że nasz klub wzmocnił się na kilku pozycjach (oczywiście jeśli transfery będą trafione). Mamy w końcu bramkarza, bocznego obrońce Cikosa, który daje nadzieje, środkowego obrońce Bunoze (Bonanze )- wiadomo że to nie to samo co Marcel, ale dajmy mu szansę, Lewego, prawego pomocnika z predyspozycjami na środek czyli Paljića, który moim zdaniem będzie napierał na Kirma, Łobo, Małego i kogokolwiek kto będzie chciał grać na skrzydłach i w końcu jest Żurawski (człowiek legenda, fajnie że jest ale wiadomo, coraz słabszy).

Kto ma dojść:
Andres Rios/ Tiboni- napastnik,
Osman Chavez lub inny- środkowy obrońca,
Cezary Wilk- defensywny pomocnik,
Nie wiadomo na ile to pewne że przyjdą, a na ile kaczka dziennikarska, jedno jest pewne- są nam potrzebni.

PODSUMOWUJĄC: Na trzech pozycjach ponieśliśmy ogromne straty (obrona), jednak w tej sytuacji widzę więcej plusów, gdyż mam bramkarza i już prawie "załataną" obronę i wzmocniliśmy przody, co może spowodwać (daj Panie Boże) większą rywalizację co za tym idzie podniesienie poziomu sportowego poszczególnych zawodników. Jeśli dodamy do tego wszystkiego nowego napastnika- Riosa/Tiboni oraz być może Wilka, to otrzymamy sytuację taką w jakiej dawno nie byliśmy, mam pełną pierwszą 11kę oraz pełną ławkę rezerwowych, taką że mogą zacząć się ci słabsi wysypywać na trybuny. Wiślacy i Wiślaczki tego już bardzo dawno nie było w naszym klubie. Najważniejszym mankamentem w tej sytuacji będzie nie zgrana obrona, która może narobić przynajmniej na początku dużo nieprzyjemności, lecz mam nadzieje że uda się to w miarę szybko poskładać.

KOŃCZĄC: Doczekaliśmy czasów ( po wielu latach posuchy) w których nasz klub zaczął dokonywać transferów przemyślanych i co ważne gotówkowych. Zwracając się do ludzi którzy w dalszym ciągu narzekają, chciałbym zaznaczyć, że w naszym klubie zaczęły się dziać rzeczy dobre, klub zaczął coś robić, aby zagwarantować nam, kibicom powód do przychodzenia na stadion. Dlatego proszę wszystkich was, którzy ciągle narzekają o to aby w końcu docenili to co się dzieje w klubie. Albo powiem inaczej- jak się nie podoba, to przynajmniej mniej przelewać tego na forum, bo czasami się czytać już tego nie chce!!

Mamy wszyscy nadzieję, że zespól zgra się ze sobą co przyniesie nam radość, Mistrzostwo Polski, awans do grupy LE i wiele niezapomnianych przeżyć na nowym stadionie.
Wypożyczyć wypożyczone!
Przecież Wisła chyba rozważa tylko opcję wypożyczenia (zarówno w przypadku Riosa jak i Tiboniego). Kto tu mówi o kupowaniu.
Odpowiedz cytując