Wyświetl pojedynczy post
emj10
Senior Member
 
Od: 05.2006
Skąd: Opoczno/Warszawa

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#9473
Stary 22.07.2010, 12:55
Czytając tą dyskusję muszę zgodzić się ze stwierdzeniem Friedmana, że "to co sprawia, że jest ona [ekonomia] najbardziej fascynującą nauką jest to, że jej fundamentalne zasady są tak proste, że każdy jest w stanie je zrozumieć, jednak niewielu je rozumie."

Sam do końca "jej" nie pojmuję, tak samo jak nie pojmują jej wielcy myśliciele i ekonomiści tego świata, bo to trochę jak wróżenie z fusów. Dlatego też formułowanie kategorycznych wniosków i jedynie słusznych prawd jest dla mnie bezcelowe. Tak naprawdę do końca nie wiemy co by się stało gdyby rządził w ostatnich latach PiS i rozpocząłby kampanię pt. "wpompowanie miliardów złotych w pobudzenie gospodarki". Szansa na to że przychody do budżetu ze sztucznie nakręconego popytu wewnętrznego i inwestycji nie zrekompensowałyby w całości poniesionych wydatków i konieczne byłoby zamrożenie stałych wydatków tj. waloryzcji rent i emerytur, płac w budżetówce czy innych świadczenia dla obywateli. Działania PO, czyli brak jakichkolwiek działań daje szansę że w następnych latach prześliźniemy się suchą stopą przez ten podmokły grunt i co najwyżej będziemy mieli spory deficyt i dług publiczny podobny do tego u Gierka.
Ostatnio edytowane przez emj10 : 22.07.2010 o godz. 12:57.