St@chu napisał(a):

|
Zastosowanie Reganomiki, jak piszesz, pójście drogą nakreśloną przez PiS, a więc podnoszenia wydatów i inwestycji publicznych na początku roku skończyłoby się przekroczeniem konstytucyjnego progu mówiącego o 60% długu publicznego w stosunku do PKB. Nastąpiła by konieczność stworzenia zrównoważonego budżetu, a skutkiem tego byłaby nieunikniona recesja, bunty społeczne - dokładnie to samo, co w Grecji...
|
Mogłoby też doprowadzić do wprowadzenie odpowiednich reform ustrojowych, w szczególności reformy całego systemu ubezpieczeń społecznych i służby zdrowia. Mam nadzieję, że dożyję czasów, że "zrównoważony" budżet będzie rzeczą oczywistą na całym świecie.
Cytat:
|
A jak już tak się spieramy na gospodarcze zasługi rządu PiS to może ktoś przytoczy jakie to "zasługi" miał owy rząd, jeśli chodzi o prywatyzację, które to "zasługi" również przyczyniły się do tego, że nasz dług jest jaki jest.
|
Przez prywatyzację rozumiesz wyprzedawanie wszystkiego co mamy, byle mieć na bieżące wydatki?
Teraz się okazuje, że mamy energetykę też prywatyzować. A już są tacy (np. Bielecki) co zaczynają się wycofywać z prywatyzacji (banków).
Cytat:
|
I jeszcze jedna sprawa. Sędzio przytopczone przez Ciebie nieco wyżej wysokości deficytu w kolejnych latach to demagogia i populizm w czystej postaci. Myślę, że wiesz dobrze dlaczego tak piszę.
|
To jedynie odpowiedź na wcześniejszy post zimioka o Łotwie.