Wyświetl pojedynczy post
Sędzia
Senior Member
 
Od: 11.2002

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#9466
Stary 22.07.2010, 12:16
St@chu napisał(a):Wyświetl post
Zastosowanie Reganomiki, jak piszesz, pójście drogą nakreśloną przez PiS, a więc podnoszenia wydatów i inwestycji publicznych na początku roku skończyłoby się przekroczeniem konstytucyjnego progu mówiącego o 60% długu publicznego w stosunku do PKB. Nastąpiła by konieczność stworzenia zrównoważonego budżetu, a skutkiem tego byłaby nieunikniona recesja, bunty społeczne - dokładnie to samo, co w Grecji...
Mogłoby też doprowadzić do wprowadzenie odpowiednich reform ustrojowych, w szczególności reformy całego systemu ubezpieczeń społecznych i służby zdrowia. Mam nadzieję, że dożyję czasów, że "zrównoważony" budżet będzie rzeczą oczywistą na całym świecie.


Cytat:
A jak już tak się spieramy na gospodarcze zasługi rządu PiS to może ktoś przytoczy jakie to "zasługi" miał owy rząd, jeśli chodzi o prywatyzację, które to "zasługi" również przyczyniły się do tego, że nasz dług jest jaki jest.
Przez prywatyzację rozumiesz wyprzedawanie wszystkiego co mamy, byle mieć na bieżące wydatki?

Teraz się okazuje, że mamy energetykę też prywatyzować. A już są tacy (np. Bielecki) co zaczynają się wycofywać z prywatyzacji (banków).

Cytat:
I jeszcze jedna sprawa. Sędzio przytopczone przez Ciebie nieco wyżej wysokości deficytu w kolejnych latach to demagogia i populizm w czystej postaci. Myślę, że wiesz dobrze dlaczego tak piszę.
To jedynie odpowiedź na wcześniejszy post zimioka o Łotwie.
Miała być demokracja, a tu każdy ma własne zdanie - Lech Wałęsa