Wyświetl pojedynczy post
St@chu
Senior Member
 
 
Od: 08.2005

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#9464
Stary 22.07.2010, 12:05
Sędzia napisał(a):Wyświetl post
I co ciekawe, to w Europie Grecja niemal bankrutuje, Hiszpania, Portugalia, Wielka Brytania i inne kraje tną co się da na potęgę. Wygląda na to, że w USA sytuacja jest w miarę stabilna, czego nie da się powiedzieć o Europie.


Warto dodać że PKB Kaliforni wielokrotnie przekracza PKB Grecji...

A tutaj krótka informacja o tej świetnej kondycji USA http://forsal.pl/artykuly/433282,dlu...swiatowej.html

A tak całkiem na marginesie... To co jest w stanie udźwignąć gospodarka amerykańska niekoniecznie musi być zjadliwe dla polskiej, co jest chyba zrozumiałe.

Zastosowanie Reganomiki, jak piszesz, pójście drogą nakreśloną przez PiS, a więc podnoszenia wydatów i inwestycji publicznych na początku roku skończyłoby się przekroczeniem konstytucyjnego progu mówiącego o 60% długu publicznego w stosunku do PKB. Nastąpiła by konieczność stworzenia zrównoważonego budżetu, a skutkiem tego byłaby nieunikniona recesja, bunty społeczne - dokładnie to samo, co w Grecji...

A jak już tak się spieramy na gospodarcze zasługi rządu PiS to może ktoś przytoczy jakie to "zasługi" miał owy rząd, jeśli chodzi o prywatyzację, które to "zasługi" również przyczyniły się do tego, że nasz dług jest jaki jest.

I jeszcze jedna sprawa. Sędzio przytopczone przez Ciebie nieco wyżej wysokości deficytu w kolejnych latach to demagogia i populizm w czystej postaci. Myślę, że wiesz dobrze dlaczego tak piszę.