Sędzia napisał(a):

Bzdura. Już o tym pisałem w trakcie ostatnich wyborów.
http://pl.wikipedia.org/wiki/Reaganomika
"Reaganomika była zatem połączeniem koncepcji podażowych i monetarystycznych.
Teoria ta mówiła, że główne źródła trudności gospodarczych leżą po stronie podaży. Dążyła ona do prywatyzacji sektora publicznego, decentralizacji, hamowania rosnącej inflacji oraz, jak już wspomniano, ograniczania podatków, co z jednej strony zmniejszyło wpływy do budżetu państwa, ale również pobudziło prywatne inwestycje. Wysokie wydatki na cele militarne spowodowały znaczny wzrost deficytu budżetowego, ale także wyraźnie pobudzały popyt. ."
|
Ok, jak ma być dla ciebie autorytetem polska wiki, to gratuluję. Jak już chcesz z jakiejś korzystać to radzę
http://en.wikipedia.org/wiki/Reaganomics Kompletnie odwrotne od tego co serwuje Obama. Zresztą przecież Reagan dlatego był (i jest) krytykowany przez lewicę w USA że ciął wydatki na socjal, kulturę i okolice.
Sędzia napisał(a):

|
Nie chodzi mi o to, by się wykłócać, tylko twierdzenie, że pomysł PiS to druga Grecja to ogromne nadużycie. Jeszcze nie wiadomo, który sposób na wyjście z kryzysu okaże się lepszy.
|
Lepszy zależy dla kogo. Moim zdaniem bardzo dobrze wyszliśmy na tym, że inne kraje zainwestowały i pobudzały swoją gospodarkę, a my siedzieliśmy spokojnie. Trochę taka taktyka na sępa, ale w sumie w naszej historii (również ekonomicznej) tyle razy to z nas korzystano, że raz możemy my wyjść na plus.
A kryzys w Stanach przycichł, ale nie zniknął. Banki nie upadają spektakularnie, więc jest spokojniej w mediach, ale zadłużanie się USA w końcu doprowadzi do fatalnych skutków.