Wyświetl pojedynczy post
leksus
Junior Member
 
Od: 07.2010

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#9460
Stary 22.07.2010, 11:43
Sędzia napisał(a):Wyświetl post
Bzdura. Już o tym pisałem w trakcie ostatnich wyborów.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Reaganomika


"Reaganomika była zatem połączeniem koncepcji podażowych i monetarystycznych.

Teoria ta mówiła, że główne źródła trudności gospodarczych leżą po stronie podaży. Dążyła ona do prywatyzacji sektora publicznego, decentralizacji, hamowania rosnącej inflacji oraz, jak już wspomniano, ograniczania podatków, co z jednej strony zmniejszyło wpływy do budżetu państwa, ale również pobudziło prywatne inwestycje. Wysokie wydatki na cele militarne spowodowały znaczny wzrost deficytu budżetowego, ale także wyraźnie pobudzały popyt. ."
Ok, jak ma być dla ciebie autorytetem polska wiki, to gratuluję. Jak już chcesz z jakiejś korzystać to radzę http://en.wikipedia.org/wiki/Reaganomics Kompletnie odwrotne od tego co serwuje Obama. Zresztą przecież Reagan dlatego był (i jest) krytykowany przez lewicę w USA że ciął wydatki na socjal, kulturę i okolice.

Sędzia napisał(a):Wyświetl post
Nie chodzi mi o to, by się wykłócać, tylko twierdzenie, że pomysł PiS to druga Grecja to ogromne nadużycie. Jeszcze nie wiadomo, który sposób na wyjście z kryzysu okaże się lepszy.
Lepszy zależy dla kogo. Moim zdaniem bardzo dobrze wyszliśmy na tym, że inne kraje zainwestowały i pobudzały swoją gospodarkę, a my siedzieliśmy spokojnie. Trochę taka taktyka na sępa, ale w sumie w naszej historii (również ekonomicznej) tyle razy to z nas korzystano, że raz możemy my wyjść na plus.

A kryzys w Stanach przycichł, ale nie zniknął. Banki nie upadają spektakularnie, więc jest spokojniej w mediach, ale zadłużanie się USA w końcu doprowadzi do fatalnych skutków.