Wyświetl pojedynczy post
Siwy_89
Senior Member
 
 
Od: 07.2004

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#9455
Stary 22.07.2010, 11:07
Drozd napisał(a):Wyświetl post

ad2. Co znaczy przyspieszenie? Za PiS był plan dociągnąć A4 do granicy przed euro myślisz ze sie uda? ) Plany PiS rozbudowy sieci dróg w porównaniu do tego co teraz jest celem były nieporównywalne. Tam gdzie miały być autostrady nagle w planach pojawiły sie drogi szybkiego ruchu, to twoim zdaniem przyspieszenie? Pewnie tak, może nie drogę szybkiego ruchu, a ścieżkę rowerową niech wybudują będzie jeszcze szybciej )
aa, mieli plany, szacunek. To byli lepsi.

Przyśpieszenie znaczy jedynie tyle, że za PiS podpisywali rocznie umowy na budowę 150 km dróg, a za PO około 3 razy więcej. A odnośnie A4, to dowiedz się, ile odcinków jest już w budowie.

a, i podaj KONKRETNIE, jakiej to PO nie zbuduje autostrady, którą PiS miało w PLANACH..


Drozd napisał(a):Wyświetl post

ad1. Kiedy PiS chciał przeprowadzić reformę emerytur zabierając byłym SBkom 7000 miesiecznie PO razem z SLD stało na stanowisku ze prawo nie może działać wstecz. Po czasie okazało sie że jednak może. Ale ok przyjmijmy że budżet na tym zyskał pytanie kto stracił.

Czyli PiS był wcześniej za, ale już za reformą PO nie głosował?

Drozd napisał(a):Wyświetl post

ad9. A to zwiększenie to więcej niż inflacja? Bo wczoraj słyszałem, że od 2009 NFZ nie zwraca za znieczulenie podczas porodu ))


Drozd napisał(a):Wyświetl post

ad4. A kto ci powiedział ze to sukces? Tusk już raz sie wypuścił że nie moze o nic pytać prokuratora generalnego bo on jest niezależny ))) Ręce opadają. Może jak on jest niezależny to jest także bez kontroli? I moze robić co chce. Dalej uważasz że to sukces?
każdy ma swoje zdanie. Ja uważam, że prokuratura powinna być niezależna, więc uważam rozdzielenie tych funkcji za sukces.

Drozd napisał(a):Wyświetl post

ad6. No faktycznie jedno okienko )) co za sukces. A ile teraz trwa założenie firmy w tym jednym okienku? Bo ja w 2005 w trzech okienkach założyłem w trzy godziny. Wliczając przejazd z Al Powstania Warszawskiego na Wyki do GUSu i zawiezienie papierów do US.
zależy jak szybko wypełniasz wnioski.

Wpis do ewidencji dostajesz od ręki, Regon w pokoju obok również, stanowisko obok składasz wniosek o NIP i zgloszenie do ZUSU i możesz iść do domu. Jak masz uzupełnione wszystkie dokumenty to się zmieścisz w godzinie. I przypominam, nie płacisz za wpis do ewidencji.

Drozd napisał(a):Wyświetl post

ad7. Jakie partnerstwo wschodnie, gdyby było partnerstwo czarne skrzynki byłyby już w Polsce. Szkoda ze nie napisałeś że zniesiono embargo na mięso ))), a Buzek i Lewandowski ? Buzka popierali wszyscy PiS także natomiast Lewandowski dostał stanowisko z klucza i jak nie on to jakiś inny Polak by je dostał.
stanowisko Lewandowskiego wcale nie było takie pewne. Tak ważne stanowisko w rękach Polaka nie było większym państwom na ręke.
Drozd napisał(a):Wyświetl post

ad3. Schetynówki i "radosna szkoła" co to jest? )) Ja znam tylko zieloną szkołę jeszcze z czasów Alfreda Miodowicza. Natomiast orliki bardzo pochwalam. Tylko dlaczego nie można z nich bezpłatnie korzystać, a przynajmniej nie za wszystkich, bo nie ma opiekuna ))). A dzieci same na orliku moga sobie krzywde zrobić. Dlatego albo etat dla opiekuna albo kłódka na bramie i z głowy. Faktycznie sukces.
Schetynówki i program Radosna Szkoła - znajdź w necie. Krok na pewno w dobrym kierunku.

Drozd napisał(a):Wyświetl post


ad8. Teraz to już przegiąłeś )) pod koniec 2008 PiS chciał zwiększyć deficyt w budżecie do 30 mld w celu podtrzymania popytu wewnętrznego. PO na to że nie będzie zadłużać państwa, jeszcze nie dawno jakiś kretyn stwierdził że gdyby posłuchano PiS bylibyśmy w sytuacji Grecji ) Tymczasem PO nie chcąc zadłużac państwa nie zwiększyło deficytu przed rokiem budżetowym tylko znowelizowali budżet w połowie roku ). Przyjmujac deficyt nie 30 mld jak chciał PiS tylko 54 mld bo tyle brakowało. Jeżeli to są działania zasługujące na określenia sukces to ja wymiękam.

.
Wiem, "Zielona Wyspa" to zasługa tylko i wyłącznie PiS.

Drozd napisał(a):Wyświetl post
ad5. CO? "jedno z najwyższych w Europie" a co mnie to obchodzi co jest w Europie. Podaj cwaniaczku w procentach środki wykorzystane w stosunku do możliwych do wykorzystania, okaże sie że wykorzystaliśmy może 15% z tego co mogliśmy i to że Portugalia wykorzystała 14% w ogóle mnie nie pociesza, a nazywanie tego sukcesem to jakaś paranoja.

W latach 2007 - 2013 Polska ma do wydania – 67 mld euro (ok. 280 mld zł). Dotychczas rozdysponowano 38 proc. alokacji. Przy takim tempie dziedzinach pieniądze na unijne konkursy wyczerpią się już w 2011 r. Ubiegłoroczny plan wydatkowania funduszy unijnych został zrealizowany w 101 proc. Z zaplanowanych w 2009 r. 16,8 mld zł, z Komisji Europejskiej przekazano 16,9 mld zł.


przy okazji pochwal się osiągnięciami rządu PiS.
Ostatnio edytowane przez Siwy_89 : 22.07.2010 o godz. 17:43.