Erich Zann napisał(a):

I ten post powinien zamknąć estetyczne rozważania na temat naszego stadionu widzianego z zewnątrz Świetnie do tego pasuje wątek na SkyscraperCity:
http://www.skyscrapercity.com/showthread.php?t=542259.
Najlepszy cytat:
"Brutalizm jest powiazany z modernizmem i minimalizmem a czesto nawet z nimi mylony. Wiele cech maja wspołnych - fascynacja geometria, betonem i regularnoscia. To czym sie brutalizm wyroznia, to jednak czasem przerazajace a czasem fascynujace uzycie elementow calkowicie nie pasujacych do reszty struktury budynklu; pewna dominująca nad reszta nieregularnosc. Innym czestym elementem jest "wyrzucenie" na zewnatrz wielu funkcji budynkow.
Krytycy tego stylu argumentuja ze jest to styl nieludzki i nie nawiazujacy do kontekstu architektonicznego. Budowle zamiast przyciagac i integrowac spolecznosci alienuja jednostki prztloczone masami betonu. Struktury te juz z daleka odcinaja sie od otoczenia, wygladaja obco i groznie. Co wiecej, z surowym betonem niezbyt dobrze obchodzi sie czas. Pojawiaja sie zacieki a beton szybko czarnieje. W wiecznie wilgotne porowate struktury wdaje sie grzyb lub nawet konstrukcje porastaja mchem."...
|
No w końcu jakiś przyjemny post na temat stadionu - piwko za to

Już dawno chciałem ripostować posty na temat wyglądu stadionu tym określeniem jednak nie byłem pewien czy zostanie to odebrane jako pozytyw.
Dodam jeszcze - poczekajcie z ocenami jakiś czas kiedy to śnieżno biała powłoka stadionu w Poznaniu, Wrocławiu czy przy Łazienkowskiej zacznie zaciekać, niszczeć i ściemnieje , fasada elewacyjna na narodowym sparcieje, stadion gdański nie wyjdzie taki jak na wizualizacjach a okrągłe gniazda stadiony wyjdą z mody.