Wyświetl pojedynczy post
mav23
Member
 
Od: 02.2009

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#12769
Stary 21.07.2010, 16:04
Erich Zann napisał(a):Wyświetl post
I ten post powinien zamknąć estetyczne rozważania na temat naszego stadionu widzianego z zewnątrz Świetnie do tego pasuje wątek na SkyscraperCity:

http://www.skyscrapercity.com/showthread.php?t=542259.

Najlepszy cytat:

"Brutalizm jest powiazany z modernizmem i minimalizmem a czesto nawet z nimi mylony. Wiele cech maja wspołnych - fascynacja geometria, betonem i regularnoscia. To czym sie brutalizm wyroznia, to jednak czasem przerazajace a czasem fascynujace uzycie elementow calkowicie nie pasujacych do reszty struktury budynklu; pewna dominująca nad reszta nieregularnosc. Innym czestym elementem jest "wyrzucenie" na zewnatrz wielu funkcji budynkow.

Krytycy tego stylu argumentuja ze jest to styl nieludzki i nie nawiazujacy do kontekstu architektonicznego. Budowle zamiast przyciagac i integrowac spolecznosci alienuja jednostki prztloczone masami betonu. Struktury te juz z daleka odcinaja sie od otoczenia, wygladaja obco i groznie. Co wiecej, z surowym betonem niezbyt dobrze obchodzi sie czas. Pojawiaja sie zacieki a beton szybko czarnieje. W wiecznie wilgotne porowate struktury wdaje sie grzyb lub nawet konstrukcje porastaja mchem."...
No w końcu jakiś przyjemny post na temat stadionu - piwko za to
Już dawno chciałem ripostować posty na temat wyglądu stadionu tym określeniem jednak nie byłem pewien czy zostanie to odebrane jako pozytyw.
Dodam jeszcze - poczekajcie z ocenami jakiś czas kiedy to śnieżno biała powłoka stadionu w Poznaniu, Wrocławiu czy przy Łazienkowskiej zacznie zaciekać, niszczeć i ściemnieje , fasada elewacyjna na narodowym sparcieje, stadion gdański nie wyjdzie taki jak na wizualizacjach a okrągłe gniazda stadiony wyjdą z mody.
Ostatnio edytowane przez mav23 : 21.07.2010 o godz. 16:18.
Odpowiedz cytując