pan Dudi napisał(a):

Nic mnie tak nie bawi, jak wezwania do czynu gościa, który istnieje tylko w necie. najmądrzejszy na świecie. Piszą Ci ludzie z SKWK wyraźnie- masz jakąś propozycję, przyjdź, porozmawiaj z nimi, przedstaw swoje plany, podyskutujecie. Nie musisz należeć do Stowarzyszenia, żeby ich znaleźć i z nimi pogadać. Ale co, jeśli Ty wolisz napierdalać nic nie warte posty na tym forum jak widzę i dalej sobie "nie wyobrażać".
A interesu klubu powinien bronić przede wszystkim sam klub! To on będzie z tego stadionu żył, nie SKWK. Skoro ludzie, którym płaci się za dbanie o ten klub mają w dupie całą sprawę stadionu, to czego Ty oczekujesz od kibiców? Że się zbiorą i pójdziemy na barykady? (Ty w tym czasie oczywiście będziesz sprawę śledził przez internet) I co się stanie? Dojdziemy pod urząd miasta, gdzie spotkamy się z policją i dojdzie do awantury, bo manifestacja będzie miała charatker nielegalny. Wtedy siądzie na nas GW i ITI, zgnoją a wszyscy ci światli przeciwnicy budowy stadionu dla chamstwa i pospólstwa dostaną do ręki kolejny argument, że ta banda chuliganów nie zasługuje na nowy stadion.
Tu trzeba pojedynczych osób, reprezentantów, najlepiej Cupiała, żeby w końcu sam zainteresował się swoim stadionem, bo jakakolwiek spontaniczna akcja kibiców skończy się prowokacją policji, a jeśli nawet nie, to dziennikarze i tak napiszą swoje, jak o sparaliżowaniu obrad UM, który to paraliż trwał kilka sekund i polegał na odśpiewaniu piosenki, ale w mediach przyjaznych kibicom cała sprawa urosła do niewiadomo jakiej afery.
Zastanów się nad tym.
|
O moich relacjach i kontaktach z ludźmi z SKWK nie będę się wypowiadał - to nie temat i czas na to.
Jeśli uważasz, że organizacje kibicowskie mają na tyle nieudolne władze i struktury już funkcjonujące, że potrzebują dodatkowych osób z zewnątrz do zorganizowania konkretnych działań kibicowskich (bo to tego można sprowadzić Twoje - chcesz coś od nich? To idź, zapisz się i na miejscu załatw), więc po co nam one? Ja nie uważam że są aż tak nieudolne, by nie mogły zająć bardziej zdecydowanego stanowiska i podjąć zdecydowanych kroków w obliczu sytuacji kryzysowej
Widzę też, że uważasz kibiców wyłacznie za bandę nieodpowiedzialnych matołów, skoro zakładasz, że nie są zdolni do przeprowadzenia żadnej zgodnej z prawem akcji protestacyjnej, ani do jej zorganizowania w oparciu o obowiązujące przepisy. A już na pewno nie widać, że uważasz iż SKWK jest do tego samodzielnie zdolne. Ja się z tym nie zgadzam.
Jeszcze jedno: Każdy kibic ma prawo na forum, czy w innych miejscach recenzować nie tylko postępowanie władz klubu, władz miasta, ale też organizacji kibicowskich, które są dla niego, a nie on dla nich. Parafrazując, tak samo jak przykładowo każdy klient ma prawo publicznie wypowiadać się o jakości towaru, za który płaci i na którym mu zależy, a także jakości pracy organizacji dbających o jego prawa w tym względzie, wspierających go. Więc skończ z tym melodramatycznym tonem.