Wyświetl pojedynczy post
Reiro
Senior Member
 
 
Od: 07.2005
Skąd: Warszawa (KSP)

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#30662
Stary 21.07.2010, 01:11
wolfy napisał(a):Wyświetl post
Raczej uznano, że jest tani jak barszcz i to wystarczyło. Pewnie nawet sam się zgłosił do Wisły.

27 letni piłkarz już się nie rozwinie - co najwyżej ustabilizuje formę. A w przypadku pomocnika mniej więcej od 28 - 29 roku życia to już jest równia pochyła. Szczególnie, jeśli bazuje on na szybkości.
Jeszcze pięć lat grania na najwyższym poziomie? Pomijając poziom, jaki dotąd reprezentował ten gość - tyle to mogą grać niektórzy stoperzy, DM albo bramkarze. Generalnie - Ci, u których szybkość i zwrotność nie jest najważniejsza (co już niestety widać w przypadku Clebera). Zakładając, że organizm pozwoli. No chyba, że mówimy o najbogatszych klubach ze swoimi klinikami - Milan tu jest najlepszym przykładem. Tyle, że to nie ma żadnego przełożenia na nasze warunki.

Wszystko i tak na końcu zweryfikuje boisko, więc nie rozumiem ciśnienia niektórych. Po co ta piana? Burzy wasz bajkowy świat wyobrażeń o Wiśle? Przez to, że coś napiszę żaden z naszych zawodników nie zacznie grać ani gorzej, ani lepiej. A że mam akurat taką a nie inna opinię na temat naszej obecnej wyprzedaży - cóż...
Twierdzisz, że skrzydłowy bazujący na szybkości...mając 27 lat będzie leciał po równi pochyłej...?
A co powiesz o Kamilu Kosowskim, który wrócił do Wisły mając bodajże 32 lata i był jednym z najlepszych zawodników naszej ligi, ponadto nadal zachwycał swoją szybkością...? Czyli jednak można w takim wieku nadal szybko biegać i do tego nie mieć problemów z kondycją...
Oczywiście pomijam poziom sportowy Kosy i naszego Serba bo w chwili obecnej ni można ich porównywać, a to ze względu na brak jakiejkolwiek(po za kompilacją na YT) wiedzy na temat umiejętności naszego nowego lewo skrzydłowego.

Podsumowując, wiek w którym piłkarz traci szybkość zależny jest od kontuzji, które przebył w trakcie swojej kariery, od trybu życia jaki prowadził i wielu innych czynników. Niejednokrotnie można się spotkać z sytuacją, w której lekarze jednoznacznie stwierdzają, że zawodnik 30 paro letni ma organizm 20 latka, a co za tym idzie nadal posiada pełnie umiejętności fizycznych. Spójrzmy na przykład na Clebera, który ma 36 lat, a jego szybkość w ostatnich latach spadła drastycznie co nie zawsze jest aż tak widoczne u stoperów...dajmy na to van Bronckhorsta, który mając 35 lat wręcz zachwycał na niedawnych mistrzostwach. Tak więc wszystko zależne jest od indywidualnego przypadku i nie można wszystkich graczy wrzucać do jednego worka.
Odpowiedz cytując