Wyświetl pojedynczy post
Cannavaro
Member
 
 
Od: 06.2010
Skąd: okolice Myślenic ;)

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#30589
Stary 20.07.2010, 17:07
Co do Milinkovica to trudno - nie ma go i nic tego nie zmieni. Pozostaje liczyć, że nasz nowy lewoskrzydłowy będzie równie dobry co Kosowski a nawet lepszy

btw.

"Forma meczy nie jest niezgodna z systemem gramatycznym polszczyzny – ma bliski analogon w postaci formy mieczy, której nikt przecież nie kwestionuje. Jest jednak – jak pokazuje Korpus Języka Polskiego PWN – czterokrotnie rzadziej używana od formy meczów. Poza tym występuje głównie w prasie, drukach ulotnych i w języku mówionym, prawie zaś nieobecna jest w książkach, czyli wydawnictwach, które są redagowane staranniej. Można by ją uważać za wariant gorszy, ale słownikarze w ogóle ją dyskredytują. Czynią to zgodnie z oczekiwaniem społecznym, gdyż osób, którym forma meczy się nie podoba, jest wiele. Nie jest Pan w swoich odczuciach odosobniony." — Mirosław Bańko
Ostatnio edytowane przez Cannavaro : 20.07.2010 o godz. 17:10.
Odpowiedz cytując