Wyświetl pojedynczy post
Cichy
Senior Member
 
Od: 11.2002
Skąd: stamtąd

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#30011
Stary 18.07.2010, 15:34
Markus napisał(a):Wyświetl post
Bo Real jest bardzo specyficznym klubem w specyficznej lidze, gdzie gwiazd porównywalnych do wspomnianej dwójki lub niewiele gorszych jest mnóstwo. Każdą inną ligę oni przerastają o lata świetlne (może jeszcze poza Premiership). Dlatego czasem taka sytuacja może się zdarzyć, ale to jest wyjątek i anomalia, a nie reguła.

Istnienie niemal zerowe prawdopodobieństwo, że zawodnik przerastający daną ligę umiejętnościami nie sprawdzi się w niej, tak samo jak istnienie bardzo malutkie prawdopodobieństwo, że jakiś kucharz z zapadłej dziury i ligi okaże wartościowym kopaczem nawet tylko w naszej ekstraklasie.
Co do pogrubionej części pełna zgoda. Problem polega tylko na tym, że takiego zawodnika najpierw trzeba znaleźć, a później poszukać jeszcze środków na niego. Dobrze wiesz, że takich nie sprowadza się na mniej niż 1mln euro. A na końcu trzeba go jeszcze nakłonić żeby przeszedł do polskiej ligi. Pisałem wcześniej o tym, że Wisła dla takich zawodników nie jest klubem pierwszego wyboru.
Podałeś wcześniej przykład Marcelo ale (jak już ktoś napisał) przed transferem wiadomo było tylko, że jest na liscie płac mocnego klubu i że da się go wyjąć za friko. Obaj wiemy, że "spadł nam z nieba".
Ostatnio edytowane przez Cichy : 18.07.2010 o godz. 15:37.
Odpowiedz cytując