Arkas napisał(a):

|
A co do tramwaju jeszcze, to podobno w przyszłości(przez duże P) ma być on pociągnięty aż do Skawiny.
|
tramwaj do Skawiny to obiecywał jeszcze albo Jarpszewicz,albo Jabloński,w każdym razie lata siedemdziesiate.ja do tej pory pamietam taki artykuł w "Echu Krakowa" w którym bylo napisane,ze na osiedlu Ruczaj-Zaborze ma mieszkać ponad 100 tys ludzi.i dziwi mnie tylko jedno,że mając takie plany,czas i miejs ce nie budowano odrazu Grota-Roweckiego jako dwupasmowej ulicy.w tej chwili (wiem że niezbędne) będzie to ogromnym utrudnieniem i dla mieszkańców tego rejownu i dla "tranzytowów".poza tym moim zdaniem tramwaj powinien byś umiejscowionu o dstrony osiedla,a nie kampusu.przecież ludzie po wyjściu z tramwaju będą w większości przechodzić w stronę osiedla,a to spowoduje konieczność budowy przejść,świateł co spowoduje spowolnioenie ruchu i niestety korki.