Wyświetl pojedynczy post
wolfy
Senior Member
 
Od: 01.2005
Skąd: Z Krainy Deszczowców...

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#29279
Stary 15.07.2010, 22:23
morgenes napisał(a):Wyświetl post
I tak i nie.
Racje ma wolfy pisząc, że kontrakty powinno się uzgadniać przed wypożyczeniem, przynajmniej rząd wielkości, jaki zawodnik chciałby zarabiać. Podobnie zresztą powinno się robić w przypadku testowanych zawodników, żeby nie okazało się, że zawodnik jest ok, ale się z niego rezygnuje, bo za drogi.

Natomiast nie zgadzam się z wolfym, jeśli chodzi o Alvareza. Tu akurat należy przyklasnąć klubowi, że nie zdecydował się na chore zarobki piłkarza, który obrońcom był na prawdę średnim. A już na pewno nie sprawdzał się jako ofensywny.
W pierwszej kwestii się zgadzamy - ale to raczej oczywiste, to po prostu kolega próbował sobie popyskować.

W drugiej - błędem było to, że Alvareza wypożyczono bez ustalenia jakichś sensownych dla Wisły warunków umowy. O tym pisałem.
Nas nie stać na testy zawodników którzy po zakończeniu wypożyczenia odejdą sobie do innych klubów - skoro żyjemy głownie z handlu piłkarzami. Takie wypożyczenie miałoby sens tylko wtedy, gdybyśmy chcieli coś ugrać i potrzebowali w miarę klasowego zawodnika - wtedy korzyści sportowe zrównoważyłyby wydatki.

Nie chcę po prostu sytuacji, kiedy Cikos (lub ktokolwiek inny) wkomponuje się w drużynę, po czym odejdzie po zakończeniu wypożyczenia bo okaże się, że nie stać nas na kontrakt/ wykupienie karty ( albo na oba, jak w przypadku Alvareza ).
Ostatnio edytowane przez wolfy : 15.07.2010 o godz. 22:42.
Już za cztery lata,
Już za cztery lata,
Może będzie Ekstraklasa!
Odpowiedz cytując