snyrting napisał(a):

Dzięki za tego posta, przynajmniej wiem już dlaczego część z Was nie jest zwolennikiem wypożyczeń z opcją pierwokupu. Nie rozumiecie jak to działa.
Postaram się wytłumaczyć:
Klub X umawia się z klubem Y, że z Y przejdzie zawodnik Z na zasadzie wypożyczenia z opcją transferu defintywnego.
W zawartej między tymi klubami umowie już na starcie jest wpisana kwota za, która można zawodnika pozyskać. Ponadto klub ma pierwszeństwo w kupnie zawodnika Z.
Mam nadzieję, że sprawa się wyjaśniła.
|
Nie dość, że ma pierwszeństwo, to najczęściej jeszcze cena już jest z góry ustalona. Wypożyczenie z opcją pierwokupu to bardzo dobry interes - zawodnik się sprawdza, to go odkupujemy, a jak nie, to nie mamy darmozjada na granuszku (jak np. Hristov)