FredzIo napisał(a):

Jest jeszcze druga strona medalu. Jeżeli wypożyczony zawodnik okaże się świetnym zawodnikiem, to zainteresują się nim mocniejsze kluby i nie podpisze z nami umowy.Nie wiem do końca jak wygląda to prawo pierwokupu. Co z tego, że Wisła ma pierwszeństwo w zakupie zawodnika, skoro od samego zawodnika zależy czy chce przejść do danego klubu. No chyba, że wszystko jest już wcześniej uzgodnione także z zawodnikiem i przedłużenie umowy zależy wyłącznie od Wisły, wtedy rzeczywiście jest to świetne rozwiązanie.
Odnośnie Alvareza. Czytałem, że ten zawodnik był najlepiej zarabiającym piłkarzem w naszej drużynie. Rzekomo część jego kontraktu płacił jego macierzysty klub. Alvarez był niezłym zawodnikiem, ale umówmy się. Na pewno nie zasługiwał na czołową płacę w naszym klubie.
|
Z tego co się orientuję to można podpisać z zawodnikiem kontrakt z możliwością przedłużenia jeśli zostanie wykupiony, a to blokuje takiemu zawodnikowi możliwość ucieczki do innego klubu. Jeśli się mylę to sorry...