PiotrG napisał(a):

Żadne normalne bary. To jest wyłącznie catering otwarty jedynie w dniu imprezy na stadionie, z ujednoliconym menu. Tam nie ma miejsca na bary i inne cuda, tylko szybkie jedzenie + picie: kiełbasa/hotdog + cola (czy jakikolwiek napój) i sio od kiosku. Stawia się właśnie na szybko, aby jak najwięcej osób w przerwie meczu mogło coś zjeść. Tego typu gastronomia funkcjonuje na wszystkich nowoczesnych obiektach i to właśnie w takiej formie, jaką wyżej wymieniłem. Takich kiosków jest kilkadziesiąt na każdym stadionie (ewentualnie kilkanaście lub kilka, zależnie od wielkości obiektu), jakoś nie wyobrażam sobie, aby każdy wynajmowała inna firma. Z miejsca zaczęłaby się konkurencja cenowa, i wszyscy na łeb lecieliby przez pół stadionu, aby dostać coś za 1zł taniej, lub kupić coś, czego nie ma w kiosku w jego sektorze. Menu, cennik muszą być jednolite, a to gwarantuje jedynie jeden operator zajmujący się wszystkimi kioskami. To jest po prosty cywilizowana wersja namiotów - teraz ASPEN stawia 2 czy 3 namioty tylko na czas meczu, w których sprzedaje to samo, za taką samą cenę, przy czym jest to o tyle niepraktyczne, że trzeba stać w długich kolejkach aby coś kupić, do tego biegać po 100m, jak ktoś ma miejsce daleko od namiotu. Kioski za to są stałe (ale też otwierane tylko w czasie imprezy, bo po co otwierać je każdego dnia? Nikt na stadion nie będzie leciał aby kupić Colę czy kiełbaskę, a tłumy ludzi przewijają się na stadionach tylko w trakcie imprez), a każdy z nich ma przynajmniej kilka stanowisk - obsługa idzie szybko, bez biegania po klatkach schodowych czy sterczenia w kolejkach na deszczu.
Od wykwintnych posiłków na stadionach są restauracje - zarówno dla VIP'ów, jak również dla osób korzystających z przestrzeni komercyjnych poza dniami meczu. One są otwarte cały tydzień, bo z nich codziennie jest realny zysk.
-----
EDIT: Wrzuciłem część projektu trybuny zachodniej (rzuty kondygnacji, przekroje oraz pierwotne, nieaktualne już wykończenie terenu przed trybunami). Tutaj link do paczki z PDFami:
http://hostuje.net/file.php?id=94c1b...4a5ac30f3252c5
|
Na Selector Festival bylo iles odmiennych stanowisk gastronomicznych ze zroznicowana oferta i cena. Nie wiem czemu na Wisle mialoby byc inaczej.
Argument ze operator powinien przygotowac cale stanowisko gastro tez mnie nie przekonuje. Jak sie przyjrzec dzialaniu malych budek z fast foodami w centrum miasta to przeciez kazda startuje od zera z pustym wnetrzem i nikt nie robi z tego halo.