Wyświetl pojedynczy post
nt5
Member
 
Od: 06.2006

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#12246
Stary 14.07.2010, 16:33
mav23 napisał(a):Wyświetl post
1. O siedzeniach w lożach było już pisane. Sprawa była znana jeszcze przed zdjęciami w galerii.
2. Barierki tez już opisywano. Pojawiaja się nie tylko na Wiśle i Legi a i np. na Allianz Arena i wielu innych
3. A co do nadzoru - gdy wykonawca proponuje zmiany lub robi coś nie zgodnie z projektem można to zatrzymać lecz gdy zmiany są robione na życzenie inwestora lub w porozumieniu z nim niestety projektant niewiele może zrobić. Dla przykładu - budujesz dom z mojego projektu i wraz z budowlańcami postanawiacie zmienić okna z prostokątnych na okrągłe - nie mogę ci zabronić, ewentualnie powiem że to słaby pomysł.

Nie wytrzymam. Proszę treść ustawy.
Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych
Art. 1. napisał(a):
Art. 1. [Utwór] 1. Przedmiotem prawa autorskiego jest każdy przejaw działalności twórczej o indywidualnym charakterze, ustalony w jakiejkolwiek postaci, niezależnie od wartości, przeznaczenia i sposobu wyrażenia (utwór).
2. W szczególności przedmiotem prawa autorskiego są utwory:

1) wyrażone słowem, symbolami matematycznymi, znakami graficznymi (literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne oraz programy komputerowe);

2) plastyczne;

3) fotograficzne;

4) lutnicze;

5) wzornictwa przemysłowego;

6) architektoniczne, architektoniczno-urbanistyczne i urbanistyczne;
Art.16 napisał(a):
Oddział 1. Autorskie prawa osobiste
Art. 16. [Treść] Jeżeli ustawa nie stanowi inaczej, autorskie prawa osobiste chronią nieograniczoną w czasie i niepodlegającą zrzeczeniu się lub zbyciu więź twórcy z utworem, a w szczególności prawo do:
1) autorstwa utworu;

2) oznaczenia utworu swoim nazwiskiem lub pseudonimem albo do udostępniania go anonimowo;

3) nienaruszalności treści i formy utworu oraz jego rzetelnego wykorzystania
Biuro Architektoniczne i p. Obtułowicz mają prawo do nienaruszalności treści i formy utworu oraz jego rzetelnego wykorzystania. I niech nikt nie wciska kitu, że jest inaczej.

A tu przypomnienie sprawy z GK.
http://krakow.gazeta.pl/krakow/1,358...milczenie.html
Powód: błędny link
Ostatnio edytowane przez nt5 : 14.07.2010 o godz. 16:35.
Odpowiedz cytując