Wyświetl pojedynczy post
tormenthor
Senior Member
 
 
Od: 11.2006

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#29105
Stary 14.07.2010, 12:13
kibicwisły1906 napisał(a):Wyświetl post
Żeby pozostać w temacie, nasi działacze na poważnie rozpatrują kandydaturę Costly-ego, jestem pod wrażeniem ich zapału i pracy....
Jeśli to prawda, to śmiech mnie ogarnia, gdyż średnio bystry dzieciak grający w FM jest w stanie znaleźć lepszego kandydata do gry w Wiśle i to w naszym zasięgu finansowym. Poza tym dla Costlego perspektywa bycia napastnikiem nr 4 będzie równoznaczna z fochami, a może i strajkiem.

Na chwilę obecną konieczny jest dobry, prawonożny stoper. Pomyślałbym nad przesunięciem Diaza na środek obrony. Jest bardziej zwrotny niż Głowa czy Marcelo, o górne piłki walczy ze skutecznością na poziomie Głowackiego (Marcelo jest moim zdaniem jednym z 3 najlepiej grających głową obrońców na świecie). Diaz nie przekonuje na lewej obronie ani na pozycji defensywnego pomocnika, więc pozycja stopera może być dla niego optymalna.

Druga kwestia to Kirm - świetny materiał na DM. Najlepsza wydolność ze wszystkich Wiślaków, świetny strzał z dystansu, szybkość. Musiałby popracować nad odbiorem piłki, agresywnością, ale na tę pozycję pasuje znacznie bardziej niż na skrzydło, gdyż nie posiada ani dryblingu ani dośrodkowania.

Wszystko zależy od Kasperczaka, ale jeśli Heniek potrafi wyciągać wnioski z gry piłkarzy, to powinien mieć podobne przemyślenia.

Najbardziej Wiśle jest potrzebny przebojowy skrzydłowy, który będzie potrafił poderwać drużynę do ataku, a także klasowy napastnik, bo mimo wszystko Żuraw i Brożek, to wielka niewiadoma. Ten pierwszy może być leniwy i zmanierowany, a ten drugi ostatnimi czasy głownie się leczył, a gdy już grał, to snuł się po boisku.

Tej drużynie naprawdę nie potrzeba tak dużo, aby grała świetnie. Dlatego brak wzmocnień będzie totalną kompromitacją i dyletanctwem ze strony władz klubu.
Odpowiedz cytując