|
Sportowo jesteśmy w środku Europy na poziomie Danii, Szwecji, Norwegii, Słowacji i kilku innych krajów.
Finansowo przegrywamy z większością z nich, ale jak widać powoli zaczynamy płacić pensje zbliżone do tego co płacą średnie europejskie kluby.
Infrastrukturą przegrywamy praktycznie z każdą ligą czy to z południa, czy ze wschodu, czy północy Europy.
Jaki z tego wniosek?
Jeśli ten rok okaże się tak przełomowy jak niektórzy sądzą to dzięki oddaniu do użytku nowych stadionów, budowie baz szkoleniowych, a także większych pieniądzach od sponsorów i od telewizji wskoczymy na wyższy pułap jakości piłki nożnej i nie będziemy się już wstydzić jak graja nasze zespoły w europejskich pucharach.
|