Wyświetl pojedynczy post
rw88
Senior Member
 
Od: 01.2010

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#3866
Stary 14.07.2010, 11:12
Salt The Fries napisał(a):Wyświetl post
Jedna jaskółka wiosny nie czyni.

2002-3 - Maccabi Haifa - faza grupowa LM
2004-5 - Maccabi Tel Aviv F.C - faza grupowa LM
2009-10 - Maccabi Haifa - faza grupowa LM
2009-10 - Hapoel Tel Aviv - wygranie grupy w fazie grupowej LE, z HSV Hamburg, Celtikiem i Rapidem Wiedeń.

Jakie wyniki polskich zespołów zestawisz do porównania? Kiedy ostatnim razem polski klub grał w Lidze Mistrzów? Jak dobrze polskie kluby poradziły sobie w Lidze Europejskiej w zeszłym roku?
Zacznę od środka - Ligę Mistrzów Wisła osiągnęła w sezonie 2005/2006, ta została jednak odebrana krakowskiemu klubowi po skandalicznej decyzji sędziego o nieuznaniu gola dla Wisły, przesądzającego sprawę awansu. Poza tym:

2002/2003 - Wisła Kraków - 1/8 Pucharu UEFA, 4:1 z Schalke, 4:1 z Parmą, minimalna porażka w dwumeczu po 3:3 w Rzymie i 1:2 w Krakowie z późniejszym półfinalistą tej edycji Lazio Rzym.
2003/2004 - Groclin Grodzisk - 1/32 Pucharu UEFA, po wyeliminowaniu Manchesteru City i Herthy Berlin.
2004/2005 - Amica Wronki - Faza grupowa Pucharu UEFA.
2006/2007 - Wisła Kraków - Faza grupowa Pucharu UEFA.
2008/2009 - Lech Poznań - 1/16 Pucharu UEFA, grupa z CSKA Moskwa, AS Nancy, Deportivo, Feyenoord.

To, że Maccabi zagrało w LM w ostatnich latach więcej niż nasze ekipy pokazuje jak bardzo ważną kwestią jest dobre losowanie. Podczas gdy my graliśmy z Realem, Barceloną, Szachtarem, Panathinaikosem, Maccabi dostało się do LM po wyeliminowaniu...PAOK Saloniki (równiez dzięki walkowerowi ze względu na występ nieuprawnionego zawodnika u Greków), a wcześniej po pokonaniu innej potęgi, jaką niewątpliwie był austriacki Sturm Graz - to nawet nie są drużyny pokroju najsłabszego rywala (prócz Levadii), który stanął na drodze naszych ekip w ostatnich 10-ciu latach, czyli Steauy Bukareszt czy Anderlechtu...Prawda jest taka, że z LM w ostatnich 10-ciu latach szczęścia nie mieliśmy w ogóle, a jak nam ono pierwszy raz dopisało, to Skorża zrobił swoje. W Pucharze UEFA nasze drużyny prezentowały się już całkiem przyzwoicie. I nawet biorąc pod uwagę osiągnięcia Hapoelu i Maccabi, nie widzę wielkiej różnicy z naszymi osiągnięciami, z tym że Maccabi wykorzystało swoje dobre losowania w LM w 100%.

Salt The Fries napisał(a):Wyświetl post
Izraelska jest na pewno bogatsza, plus nie zaprzeczysz tych statystyk, które podałem w poście obok, nie heroizuję tej ligi, ani nie hiperbolizuję, bo to nie jest poziom nie do przeskoczenia, nie są daleko od nas
Salt The Fries napisał(a):Wyświetl post
Polskiej piłce jeszcze dosyć daleko do Izraela w każdym aspekcie, a na pewno finansowym.
To jak w końcu jest?
Odpowiedz cytując