|
Tu nie chodzi o etapową budowę, a o formalną część tej etapowej budowy.
Wystarczyło ogłosić przetargi na kompletne trybuny, zapisać wysokie kary finansowe za opóźnienia i byłoby finito. A tutaj ogłoszono najpierw przetargi, po czym je unieważniono (ze względu na zbyt wysoką cenę), po czym ogłoszono je ponownie (zapewne obcinając część elementów) i wielkie hurra, bo cena niska. Później zaczęła się szopka, bo te brakujące elementy próbowano zrzucić na Wisłę, a tej jak wiadomo po prostu nie stać na wydanie kilkudziesięciu mln PLN na dokończenie prac. Później zaczęło się klejenie - IT i kołowrotów na wschodniej, później IT i wykończeniówki na zachodniej, do tego doszły zmiany projektowe konstrukcji - 105mln PLN dołożono po przetargach do trybun E/W, a one ciągle nie są kompletne - brak telebimów i kiosków gastronomicznych, które znowu próbują zrzucić na Wisłę.
Zaczęło się też cięcie kosztów - aby sfinansować murawę zrezygnowano z granitu przed trybunami N/S/W na rzecz asfaltu. Zrezygnowano też z wykończenia elewacji trybuny wschodniej, bo ta zamiast betonu architektonicznego wykonana jest ze zwykłego, który miał być wykończony, a nie będzie.
Przydałoby się przekazać inwestycję ZISowi, aby ten dokończył budowę - zaplecze północnej + resztę brakujących elementów, równocześnie pilnując Polimexu aby oddał trybunę zachodnią w terminie.
|