Wyświetl pojedynczy post
Marszałek
Senior Member
 
 
Od: 11.2004
Skąd: C.K. Kraków

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#28505
Stary 07.07.2010, 18:58
Markus napisał(a):Wyświetl post
Jednakowoż trzeba pamiętać, że jeśli chcemy sportowego rozwoju klubu, ów musi być gotowy na znaczącą podwyżkę kontraktowych płac. Bez tego nie ma mowy o utrzymaniu konkurencyjnej pozycji w naszej rozwijającej się lidze na rynku kontraktowym oraz sprowadzaniu, zatrzymywaniu i grze przy Reymonta coraz lepszych zawodników.
Tylko,że te cele mogą być realizowane w przypadku gdy mamy do czynienia z pełnym profesjonalizmem. Od zarządu po sieć scautów. Rzecz jasna środki wydane na wzmocnienia powinny generować zysk. Jednak jest to sport i nie zawsze tak jest. Europa nam na tyle uciekła,że zawodnikami rzędu miliona euro możemy zdominować ligę,ale w LM czy LE na wiele liczyć nie możemy. Aby prowadzić politykę kadrową ocierającą się o "milion euro za zawodnika" potrzeba naprawdę sporego rozeznania rynku i solidnego zaplecza finansowego. Bo co z tego jak teraz kupimy dwóch zawodników po milionie każdy,z kontraktami 600 tysięcy euro i nie awansujemy do LE?Lekko mówiąc bylibyśmy w finansowym zakłopotaniu,że nowatorsko to ujmę. Po takiej wtopie mielibyśmy wyprzedaż. I tak w kółko.

Dlatego uważam,że należy szkolić,wypatrywać,ogrywać inwestować w trenerów od młodzieży i samą młodzież. Inną drogą nie wejdziemy na przedsionek salonów.
Wydarzenia nie zawsze spełniają nasze oczekiwania, ale zawsze jest dla nich jakieś logiczne wytłumaczenie. Często nie jest ono krzepiące, ale zawsze logiczne.
Odpowiedz cytując