licoo napisał(a):

Może warto jednak poszukać gdzieś wiadomości o tym . Pierwotnie barwa naszej gwiazdy była błękitno niebieska. Niektórzy również mówią, że barwa niebieska w naszej fladze wzięła się z barwy miasta Krakowa która również posiada błękitny kolor.
|
Dokładnie, pierwotna gwiazda była jasnoniebieska, na samym początku, potem po upływie lat zmieniła się w białą gwiazdę

Co do barwy niebieskiej w naszej fladze to również prócz barw miasta, symbolizuję ona Królowe polskich rzek- Wisłę.