Wyświetl pojedynczy post
jurukuru
Senior Member
 
 
Od: 09.2008

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#1050
Stary 06.07.2010, 22:43
licoo napisał(a):Wyświetl post
Może warto jednak poszukać gdzieś wiadomości o tym. Pierwotnie barwa naszej gwiazdy była błękitno niebieska. Niektórzy również mówią, że barwa niebieska w naszej fladze wzięła się z barwy miasta Krakowa która również posiada błękitny kolor.
Dokładnie, pierwotna gwiazda była jasnoniebieska, na samym początku, potem po upływie lat zmieniła się w białą gwiazdę
Co do barwy niebieskiej w naszej fladze to również prócz barw miasta, symbolizuję ona Królowe polskich rzek- Wisłę.
Armia Białej Gwiazdy- z nią się liczy każdy, honoru Wisły i Krakowa strzeże
ta sławna brygada!

Odpowiedz cytując