Dymcol napisał(a):

Ja myślałem że barwy mamy niebiesko-biało-czerwone nie, błękitno-biało-czerwone.
|
Może warto jednak poszukać gdzieś wiadomości o tym

. Pierwotnie barwa naszej gwiazdy była
błękitno niebieska. Niektórzy również mówią, że barwa niebieska w naszej fladze wzięła się z barwy miasta Krakowa która również posiada
błękitny kolor.