Wyświetl pojedynczy post
emj10
Senior Member
 
Od: 05.2006
Skąd: Opoczno/Warszawa

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#9171
Stary 06.07.2010, 22:24
sergio napisał(a):Wyświetl post
No proszę Cię śmieszne koszty?
Koszty zabiegów lekarst i dodatkowe koszty takie jak wizyty kontrolne w sumie oscylują
w granicach kilkunastu tysięcy złotych a ilość zabiegów wynosi rocznie 6 tys. oficjalnie

Od poczatku wierzylem ze sprawa refundowania in vitro zostala zmyslona jako zabieg PRwski, ktory mial spelnic 2 cele:
- odwrocic uwage spoleczna od rzeczywistych problemow sluzby zdrowia
- spolaryzowac spoleczenstwo w ramach znanej zasady PO "zgoda buduje".
Wychodzi więc w granicach ~100 mln zł rocznie jeśli faktycznie są takie liczby. Większej refundacji niż 30%-50% raczej nie będzie na początku więc to są sumy w granicach kilkudziesięciu mln zł. W stosunku do małej nadprogramowej podwyżki dla nauczycieli, reformy zdrowia, kombinacji przy emeryturach taki wydatek dla budżetu to mały pikuś. Przesunięcie częsci którejś z rezerw celowych pokryje ten wydatek.

Osobiście nie popieram za bardzo in vitro, nie ze względów etycznych, ani religijnych, a bardziej ze względu na to że w domach dziecka jest tyle dzieciaków, które czekają na nową rodzinę.


A co do bizancjum to ważne są dwie kwestie, które często poruszane są u mnie przy rodzinnych imprezach. Rozdęta do granic możliwości "służba" prezydenta i fakt, że rezydencje prezydenckie nie zostały sprzedane jak pierwotnie planowano. Niech zostanie Jurata i Wisła, a resztę sprzedać.
Ostatnio edytowane przez emj10 : 06.07.2010 o godz. 22:32.