Wyświetl pojedynczy post
d.j
Senior Member
 
 
Od: 01.2007

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#17020
Stary 05.07.2010, 23:21
Above napisał(a):Wyświetl post
Jeżeli ważność paszportu skończyła mi się 3 lata temu to aby teraz wyrobić sobie nowy muszę składać wszystkie dokumenty i wnioski tak jak za pierwszym razem? Czy przy odnowieniu paszportu jest to jakoś usprawnione? W ogóle wyrabiał ktoś ostatnio paszport? Jaki jest teraz koszt i ile się mniej więcej czeka na wyrobienie?
Byłem dzisiaj składać wniosek o wydanie nowego paszportu(stary traci ważność jutro)
Dokumentów praktycznie składać nie musisz żadnych. Przychodzisz na miejsce, wypełniasz wniosek, uiszczasz opłatę i udajesz się do bardzo długiej kolejki...

Potrzebujesz oczywiście 2 zdjęcia, koszt podstawowy 140 zł, jeżeli jesteś studentem/uczniem 50 % zniżki czyli 70 zł(potrzebna będzie legitymacja) Ja dzisiaj ok godz 11 stałem w kolejce 2 h. Na wyrobienie czekasz 30 dni. Pamiętaj również o tym zeby przynieść stary paszport!!!
Odpowiedz cytując