harimata napisał(a):

Stereotypy o wyborcach PiSu są tak samo żałosne jak kawały o Polakach u zachodnich sąsiadów.
Przecież nie każdy wyborca PO musi być żydem z niewidzialną mycką i Gazetą Wyborczą w łapie nasłuchujący co tam w TVN24 się dzieje sprawdzając nowe ,,śmieszne,, wpisy na blogu małpki PO Janusza Palikota i uczącego się nowych przezwisk o wyborcach PiSu. To są stereotypy.
Oczywiście to jest pisane do tych głupszych i mniej inteligentnych ludzi bo Ci inteligentniejsi i mądrzejsi mają swoje zdanie, którego nic nie zmieni.
|
Dokładnie. Prawda jest taka, że obie partie próbowały wyborcom przeciwników stworzyć takowe stereotypy - szeroko rozumiany "obóz" PO że PiS to wieś, kler itd., a ze strony "obozu" PiS, że PO to wyborcza, Palikot i "intelygencja", zagrożenie dla demokracji, sprzedaż państwa itd. I tak znam wiele przypadków ludzi, którzy nie głosowali z przekonań politycznych, tylko chcieli uniknąć identyfikacji z jednym, bądź drugim stereotypem i również odwrotnie - "bo przecież katolik głosuje na pana Kaczyńskiego, a PO to mieszczuchy i złodzieje" albo inne kwiatki w stylu "bo na PiS to tylko mochery, TRWAM i wieśniaki". Ot taką mamy w wielu przypadkach świadomość polityczną...