Wyświetl pojedynczy post
crazykaro
Senior Member
 
 
Od: 01.2007
Skąd: Królewskie Miasto Kraków

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#11180
Stary 25.06.2010, 15:42
Ja też dodaje:

1)Stadion w dniu oddania - zgodnie z umową z Wykonawcą- ma spełniać warunki kategorii Elite. Bez telebimu nie będzie spełniac tego warunku. Prosze o uzasadnienienie i potwierdzenie ze umowa nie jest w stanie zagwarantować tego czego dotyczy? Dlaczego Pan Prezydent kłamał mówiąc o oddaniu stadionu spełniającego warunki klasy Elite?
2) Prosze o informacje czy na równolegle budowanym stadionie MKS Cracovia - operator także będzie pokrywał koszty telebimów?
3)Czy miejsca w ilości 269 uznane za miejsca o gorszej widoczności są wynikiem błędu projektowego?
4) Jak się maja miejsca o gorszej widoczności do opini ekspertów którzy nie maja zastrzeżeń do widocznosci na stadionie ( zgodnie z Państwa odpoweidzia na poprzednia interpelację
5) Proszę podać datę rozpoczęcia i zakończenia budowy zaplecza trybuny północnej. Dlaczego do tej pory (czerwiec 2010r) nie rozpoczęto jeszcze żadnych prac związanych z dostosowaniem trybuny północnej do standardów umożliwiających wpuszczenie kibiców? Dlaczego nie zostały przeprowadzone kilka miesięcy wcześniej – czyżby osoby odpowiedzialne za inwestycję były na tyle niekompetentne, że nie wiedziały wówczas o problemie? Skąd to opóźnienie? Kto z imienia i nazwiska ponosi za to odpowiedzialność?
6) Proszę napisać, kto kilka lat temu przygotowywał i zaaprobował zamówienie na wykonania i budowę trybuny północnej bez dróg dojścia, zabezpieczeń przeciwpożarowych i klatek schodowych? Czy Pan Prezydent planuje zgłoszenie tej osoby do rozrywkowego programu „inteligentni inaczej?”
6) Proszę podać w złotówkach wysokość kar umownych, które na chwilę obecną będzie musiał zapłacić Architekt w związku z opóźnieniami w dostarczaniu projektów
7) Ile wyniosą karny umowne, które zapłaci wykonawca budowy stadionu wskutek przekroczenia terminów oddania do użytku trybun wschodniej i zachodniej?
8) Proszę podać konkretną datę otwarcia trybuny południowej dla kibiców i wyjaśnić, jakie to nieprzekraczalne przeszkody uniemożliwiały dostosowanie jej do oglądania meczów wcześniej?
9) Skoro Pan Prezydent nie zna konkretnej sumy w złotówkach, jaką będzie musiał płacić operator stadionu za jego uzyskanie, na jakiej podstawie negocjuje uzyskanie konkretnego, płaconego w złotówkach czynszu? Czy Kraków planuje wprowadzenie w związku z tym do obiegu jakiejś nowej waluty, np.: „procentowej”?
9) O ile niższy będzie czynsz Wisły Kraków lub innego operatora obiektu w związku z oddaniem w lipcu do użytkowania niekompletnego stadionu?
10) Jaką Pan Prezydent ma wizję wspierania Wisły Kraków i innych krakowskich klubów, promujących nasze miasto w kraju i zagranicą za sprawą swojej działalności, oraz spełniających ogromną rolę w szeroko rozumianym dbaniu o kulturę fizyczną w naszym mieście? Na jakie profity ze strony miasta te kluby będą mogły liczyć?
11) Czy Cracovia też płaci 1% za część sportową i 3% za część komercyjną , czy za całość stadionu płacą 1%. A jeśli placą za całośc 1% to dlaczego Wisła jest "wyróżniona" innym sposobem płacenia

Co do 9 pytania to trochę nie na miejscu bo Basałaj już sobie poradzi z negocjacją niższego czynszu ze względów na budowę i pytanie do interpelacji się nie nadaje tak samo jak pytanie o punkty gastronomiczne z poprzedniej interpelacji
Odpowiedz cytując