Wyświetl pojedynczy post
Illargui
Senior Member
 
 
Od: 06.2008

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#8315
Stary 22.06.2010, 10:15
orzeu napisał(a):Wyświetl post
Illargui pytala o ustawy wspierajace gospodarke i portfele ludzi. Bylo pisane wilokrotnie. Reforma progow podatkowych, obnizka skladki rentowej i zniesienie podatku spadkowego. Nawet min finansow PO Rostowski otwarcie przyznal ze zwlaszcza to pierwsze mialo wplyw na powstanie zielonej wyspy. A wszystkie trzy realnie przyczynily sie do zwiekszenia portfeli u wszystkich Polakow. Jesli ktos chce podjac na ten temat polemike to niech bedxie to osoba ktora normalnie otrzymuje pensje co miesiac.
Orzeu, nie sposób zaprzeczyć i się nie zgodzić- otrzymuję stałą pensj i jestem zwolennikiem zmniejszania danin wobec państwa bo oczywiście zostawiając większy kapitał w rękach społeczeństwa zwiększamy chociażby popyt wewnętrzny w gospodarce - w szczegolności, że Polacy należą do narodów raczej konsumujących niż oszczędzających, więc sami stymulujemy naszą gospodarkę. Każdą więc inicjatywę obniżającą podatki popieram. I z pewnością w miarę bezboleśnie przeszliśmy najgorszy okres kryzysu gospodarczego właśnie dzięki temu, że Polacy wydawali pieniądze, a nie zamrażali je np. na lokatach. I tu gospodarcza polityka PiS sprzed paru lat na pewno oddziaływała też pozytywnie.

Tylko że koyoot, na którego post odpowiadałam mówił, iż okres boomu gospodarczego - lata 2005-2007, gdy rządził PiS zawdzięczamy ich polityce, co nie jest prawdą. Reforma progów podatkowych weszła w życie od 1 stycznia 2009 roku (wprowadzona przez PO), a np. obniżenie składki rentowej od 1 lipca 2007 roku ... Wzrost na poziomie ponad 6% wynikał w dużej mierze ze wstąpienia do UE, a tym samym: napływu inwestycji zagranicznych, uruchomienia funduszy strukturalnych z UE, wzrostu eksportu, obniżania stóp procentowych, co sprzyjało decyzjom inwestcyjnym polskich przedsiębiorstw, dodatkowo na świecie również panowała bardzo dobra koniunktura gospodarcza.