Wyświetl pojedynczy post
murray
Senior Member
 
 
Od: 05.2010

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#8314
Stary 22.06.2010, 10:14
QBAS napisał(a):Wyświetl post
Oczywiście, że jeśli służba zdrowia ma działać poprawnie to trzeba wszystko zaorać i od zera zbudować nowy system. Bo nie sztuką jest pakowanie pieniędzy (i trąbienie o tym wyborcom - z obu stron) do czegoś, co jest nieefektywne.

Najlepszym przykładem są nowe urządzenie np. do rezonansów. NFZ finansuje przykładowo 20 badań dziennie. Odbywają się one przez 5-6 godzin. A przez całą resztę dnia stoją one wolne zamiast na siebie zarabiać. Jaki problem w tym, żeby jeśli kogoś stać mógł za opłatą z nich skorzystać w tej "drugiej części dnia"? To jest tylko jeden z wielu przykładów jak nieefektywna jest nasza zdrowotna służba. Jako mawia klasyk: "trzeba mieć niezłe zdrowie, żeby w Polsce chorować"
Tak m.in. powstają długi służby zdrowia:


Cytat:
Jak zadłuża się służba zdrowia
INFO: W Wielkopolsce karteka podgotowia nie zabiera chorego ze szpitala, do którego przywiozła innego pacjenta, tylko wraca pusta.

Pacjent nie może jechać tą samą karetką, która właśnie przyjechała np. z Konina, tylko czeka na karetkę z Koła, by jechać do szpitala... w Koninie i ta druga karetka wróci do szpitala w Kole też pusta.

Tak robi się podwojone koszty w służbie zdrowia, a szpital w Kole generuje co miesiąc 200 tys. zł długu!