St@chu napisał(a):

Jak go zmienić? Akurat na służbie zdrowia nie znam się na tyle, żeby podejmować tak karkołomnie diagnozy. Na pewno potrzebna jest większa kontrola wydawanych środków. Wydaje się, że komercjalizacja jest jednym z rozwiązań, które mogłoby się do tego przyczynić, ale z całą pewnością nikt nie powie, że tak właśnie będzie na pewno. Szpitale działają często jak wiele firm państwowych - nieracjonalnie.
|
Całe zło służby zdrowej pochodzi z państwowego monopolu na ubezpieczenia zdrowotne. Jak widać na przykładzie Poczty Polskiej albo PKP monopolizacja nie przynosi jakiegokolwiek rozwoju danego sektora gospodarki. Dopuszczenie prywatnych ubezpieczeń do służby zdrowia powoduje konkurencyjność rynku a co za tym idzie obniżenie cen usług wraz z polepszeniem ich jakości.