Sędzia napisał(a):

A to niby czemu nie?
Nawet min.fin. Rostowski Jacek powiedział w jakimś wywiadzie, że dzięki obniżce podatków za PiS Polska łagodniej niż inne kraje przechodzi kryzys światowy.
|
Bo podatki obniża się właśnie w czasie kryzysu... Ot cała tajemnica...
Dlatego gdyby ta decyzja była nieco przesunięta byłaby słuszna, ale w momencie największego wzrostu była błędem. W czasie wzrostu należy się przygotować na recesję, która przyjdzie w wyniku naturalnego cyklu koniunkturalnego. Obniżając podatki, obniżamy swoje zabezpieczenie.