Idiotyczna diagnoza JKMa (nie pierwszy raz z resztą). Mówię to jako skrajny UPRowiec. Prawdą jest, że rozmawiając z ludźmi którzy w jakimś stopniu popierali Korwina - prędzej zastanawiali się oni nad wyborem
Korwin czy Kaczyński, niż
Korwin czy Komorowski.
Sam stawałem nad takim wyborem.
O drugiej turze, trzeba powiedzieć sobie jasno: elektorat Napieralskiego przerzuci się na Komora (może nie w 100%). PO to od kilku lat już dobrze zorganizowana partia lewicowa. Niższe podatki, liniowy - o tym Platforma nie napomniała już słowem do kilku dobrych lat. Prawda jest taka że w dzisiejszej sytuacji, dużo łatwiej zająć im lewą stronę areny politycznej, niż prawą, z którą kojarzony jest jednoznacznie PiS.