Wyświetl pojedynczy post
picasso
Senior Member
 
 
Od: 07.2005

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#10844
Stary 19.06.2010, 10:51
mnie stadion się podoba,zresztą zawsze tak było.oczywiście trzeba pamiętać,że pewne rzeczy nie były już do zmiany z tego względu,ze trybuna E i D były projektowane pod stadion 21,5 tys bez narożników.pomysł z wiekszym stadionem narodził się w momencie gdy E juz stała i trzeba to było jakoś pogodzić..poza tym pamiętajmy, że z zewnątrz nie będziemy tego stadionu oglądac tak jak na wizualizacjach.nie będziemy patzezeć na niego z góry,nie będziemy widzieć dwóch trybun na raz.podchodząc np od Reymonta zobaczymy tylko D i to z poziomu "0).te odległości trybun od boiska też nie są tragiczne.przeciętnie na nowo wybudowanych stadionach też wynoszą grubo ponad 10-12 m,a jeśli weźmiemy pod uwagę że stara C była duzo dalej,miała inny kąt nachylenia,to komfort oglądania nie będzie zły.
niemniej jednak dwie rzeczy uważam za w mistrzowski sposób spieprzone.pierwsza to ten nieszczęsny wyjazd dla kosiarek.nie rozumiem dlaczego nie może on być w tunelu między narożnikami.nawet jeśli nie ma tam pomieszczenia gospodarczego,to bez zadych kosztów mozna je tam było zrobić,bo gdzieś musi być,więc czemu nie tam?
a druga,to wyjazd z okrąglaka dla karetek.o rondzie w okrąglaku juz pisałem,teraz czekam jeszcze na sygnalizację świetlną przy wyjeździe i może jeszcze jakieś przejście dla pieszych..moim zdaniem wewnątrz stadionu powinno być jak najmniej wszelkiego rodzaju infrastruktury ,tylko boisko,ławki trenerskie i widownia.umierajacego zawodnika z boiska wynosi sie na noszach,albo wywozi melexem przez tunel do karetki stojącej na zewnątrz stadionu.po co budować autostradę w środku?
dziękuję za uwagę
Odpowiedz cytując