|
Patrząc realnie na to kto może zostać nowym kapitanem Wisły widzę trzy kandydatury:
1.Sobol
2.Cleber
3. Paweł Brożek
Stażem i doświadczeniem a także charyzmą Ci piłkarze stanowią najlepsze kandydatury Piotr Brożek odpada za swoje zachowanie do Skorży bo kapitan nie może pyskować trenerowi. Sobol to spokojny facet na boisku umie poderwać drużynę ale liczy się też to co jest w szatni. Cleber profesjonalista może stanowić dobry przykład dla młodych zawodników co opaska kapitańska by podkreśliła, jedno ale Clebera dawno w akcji nie widzieliśmy i nie wiemy w jakiej jest dyspozycji sportowej, bo nie można dopuścić by przez to spadał poziom sportowy. Paweł w każdym meczu dużo krzyczy, w normalnej dyspozycji jest czołową postacią drużyny teraz trochę obniżył loty, ale tłumaczę to sobie kontuzją która nie była do konca wyleczona.
Uważam że jeśli tylko sportowa dyspozycja będzie wystarczająca to Cleber powinien być kapitanem, ma doświadczenie zdobyte w Portugalii i może być autorytetem. Sobol jak się niejednokrotnie przekonaliśmy i bez opaski kapitańskiej daję radę, a Paweł niestety nie jest wzorem, ma za dużo pretensji do reszty drużyny zamiast skupić się na swojej grze.
|