Kwasiarz1986 napisał(a):

No przecież mamy 10 kandydatów na urząd prezydenta, którym udało się zebrać 100 tyś. podpisów, więc w czym jest kłopot by każdy się zmierzył ze swoim przeciwnikiem? No właśnie idąc tokiem twojego rozumowania jak Wisła waczy o mistrza to musi rozegrać mecze z 15 zespołami z ligi, a nie z czterema czy z jednym "Lechem" Poznań. To może od razu zmniejszymy ligę do 4 zespołów "No bo tylko Oni mają szansę na mistrza". 
Głównym problemem jest to grono Polaków z Tobą włącznie kieruje się sondażami a nie własnymi poglądam, przekonaniami, ideami. Kim dla was był Jarek czy Bronek 10, 20 lat temu, kim Oni byli ? czym sobą reprezentowali, jakie poglądy ? do jakich "prawicowych" partii (a zmieniali je jak rękawiczki) należeli ? Te twory typu Platforma Obywatelska, Prawo i Sprawiedliwość powstały dopiero niecałe 9 lat temu i są pozostałościami Unii Wolności, Akcji Wyborczej Solidarność i dawnego Porozumienia Centrum. To jest banda farbowanych lisów i chorągiewek, którzy z prawicowością mają tyle wspólnego co: tow. Che Guevara, hijo de puta= José Luis Rodríguez Zapatero, "wybitny" ekonomista i socjolog, ze zeświedczonej rodziny żydowskiej Karl Marx,główny twórca ideologi komunistycznej- Friedrich Engels, Ten który mieszkał przez jakiś czas w Krakowie i narobił co nie co w świecie - Władimir Iljicz Uljanow Lenin, ex equo 1 miejsce dla : Zbrodniarza, Masowego mordercy, Narodowego Socjalisty, Adolfa Hitlera, Gruzińskiego mściwego kata , towarzysza- Jakowa Josifowicza Dżugaszwilia ps. Józef Stali oraz jeszcze bym zapomniałe o jego aparatczyku który w sondażach jest niedoceniony, być może "czarny koń" tych wyborów, kundel na łańcuchu, towarzysz Bolesław Bierut-"pojechał dumnie a wrócił w trumnie"," pojechał w futerku powrócił w kuferku". Oto wasi kandydaci ,Wybór należy do "WAS", najwyższe notowania w sondażach ma „wójek Adolf” i „wujaszek Joe". głosójcie i idźcie do urn-dosłownie- bez odbioru!!
|
Kolega chyba nowy. Ja tu 6 lat temu byłem pełną gębą korwinistą. Ale z tego się wyrasta.
Tłumacząc łopatologicznie (bo nie ma sensu powtarzać argumentów o analogii do USA czy informacji o 20 sekundach na odpowiedź):
Obecnie w Polsce działa ok. 5700 klubów piłkarskich, grających na dziesięciu poziomach ligowych – od Ekstraklasy po Klasę C. (za wiki). Zaś Wisła gra o mistrza tylko z 15.
Obecnie w Polsce kandydatów na prezydenta jest 10, a główni faworyci dyskutują dodatkowo z dwójką. Nie rozmawiają tylko między sobą - czyli między kandydatami mającymi szansę "na mistrza" - ale rozmawiają też z kandydatami, którzy jej nie mają. Są jednak politykami grającymi w ekstraklasie, w przeciwieństwie do pozostałych kandydatów. Toteż propozycja zmniejszenia ligi nie jest trafiona.
Korwin nie jest ani dla Komorowskiego, ani dla Kaczyńskiego żadnym przeciwnikiem. On jest ekscentrycznym i humorystycznym elementem wyborów. Tak samo jak żadnym kandydatem nie jest Lepper czy Ziętek. Nikt nie będzie rozmawiał z kimś, kto się nie liczy. Gdy Korwin-Mikke będzie miał 15% w sondażach, to wtedy nie widzę żadnego problemu, by główni kandydaci z nim rozmawiali. Z osobą która dostaje 1-2% w każdych kolejnych wyborach nie ma co rozmawiać, bo to strata czasu.
Kwasiarz1986 napisał(a):

|
Kim dla was był Jarek czy Bronek 10, 20 lat temu, kim Oni byli ? czym sobą reprezentowali, jakie poglądy ? do jakich "prawicowych" partii (a zmieniali je jak rękawiczki) należeli ? Te twory typu Platforma Obywatelska, Prawo i Sprawiedliwość powstały dopiero niecałe 9 lat temu i są pozostałościami Unii Wolności, Akcji Wyborczej Solidarność i dawnego Porozumienia Centrum.
|
Jarosław Kaczyński był członkiem Porozumienia Centrum, zakładał AWS, ale wystąpił z niego przed wyborami (startował z list Ruchu Odbudowy Polski), obecnie Prawa i Sprawiedliwości. Był zatem w 2 partiach, raz korzystał z gościny ROP i pomagał w tworzeniu AWS.
Janusz Korwin-Mikke był członkiem Stronnictwa Demokratycznego (w PRL), Unii Polityki Realnej i obecnie Wolność i Praworządność. Był także kandydatem Platformy JKM (której był założycielem), choć nie był jej członkiem. Był w trzech partiach i stworzył Platformę JKM, z której poparciem startował w wyborach, ale nie był jej członkiem.
Bronisław Komorowski: Unia Demokratyczna, która po połączeniu z KLD zmieniło się w Unię Wolności, Koło Konserwatywno Ludowe, które potem przystąpiło do Stronnictwa Konserwatywno-Ludowego, które przystąpiło do AWS, obecnie Platforma Obywatelska. Był więc w trzech partiach, licząc kolejne przepoczwarzenia się partii w których był jako jedną partię.
Dodam przy tym, że AWS nie było partią, lecz koalicją wyborczą. W związku z czym JK był członkiem PC kiedy zakładał koalicję AWS.
ps. koyoot - ot normalne żale korwinisty, że świat nie rozumie geniuszu Korwina.