Grzadq napisał(a):

|
Szkoda Głowy. Tracimy doświadczonego stopera, Wiślaka, a w jego miejsce przyjdzie jakiś Glik czy Sadlok. Szkoda.
|
Glik to naprawdę dobry materiał nawet na zawodnika klasy Głowy, ale chcąc grać w takim klubie jak Wisła musiałby co mecz prezentować podobny poziom koncentracji i waleczności jak w meczach z Serbią i Bułgarią, gdzie należał do najlepszych na boisku. Bo w lidze w rundzie wiosennej nie grał nawet jednej piątej tego co we wspomnianych meczach, czy wcześniejszym sezonie, nie mam pojęcia z czego to wynikało - czy z ogólnego złego przygotowania Piasta do sezonu, czy z jego podejścia do meczów/treningów czy jeszcze z innego powodu, ale fakty są takie, że ostatnią wiosnę w jego wykonaniu można podsumować jako słaba.
Meczu z Hiszpanią nie ma co liczyć, bo z takim kosmicznym futbolem prawdopodobnie wiele razy już w swojej karierze się nie spotka, chociaż oczywiście życzę mu nawet grania co kolejkę z takimi przeciwnikami w jednej z najsilniejszych lig świata. Sadlok też jest ciekawą opcją, ale jest słabszy fizycznie od Glika, z tego powodu bardziej po prostu widzę Glika np. na poziomie europejskich pucharów niż piłkarza Ruchu. Ale zobaczymy, może ciało zarządzające Wisłą ma jeszcze lepszego kandydata w miejsce Głowy? No i w takim razie zostaje Marcelo, przynjamniej tak to widzę.