Jaroo1 napisał(a):
Markus.
1 nie mowilem ze zaraz nam sie uda szkolic gwiazdy europejskiego formatu ale chodzilo mi o to ze z przecietnego chlopaka napewno mozna zrobic lepszego pilkarza niz niby gwiazda Nowak czy inny pan x.
|
Robienie z przeciętnego piłkarza trochę mniej przeciętnego nikomu nic nie da. I nie o to chodzi w polityce kadrowej. Niemniej, szkolenie w Polsce oczywiście trzeba poprawiać.
Cytat:
|
Albo mozemy zainwestowac w trenerow i zaczac szkolic swoich Nowakow albo bedziemy "kupowali" za 4 mln Euro Gargule, za 2mln E Nowaka, za 2 mln Sobiecha itd
|
Nie ma takiej alternatywy, albo szkolenie, albo "Nowak za 2 mln euro". Wartosciowych piłkarzy można pozyskiwać zza granicy znacznie taniej (Marcelo. Stilic,Arboleda, Kalu Uche,Cleber,Rengifo, Diaz etc.). Masz błedne założenia.
Cytat:
|
Oczywiscie nigdzie nie jest powiedziane ze wychowanek bedzie wierniejszy dla swojego klubu
|
Sam sobie odpowiadasz, to kończy tu dyskusje. Liczą się fakty i praktyka, a nie to, kim był przed paroma laty Peszko, czy ktokolwiek inny i co czuł wobec Wisły, Lecha etc.