Wyświetl pojedynczy post
Markus
Senior Member
 
 
Od: 11.2002
Skąd: Kraków

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#5670
Stary 11.06.2010, 15:49
Jaroo1 napisał(a):
Markus.
1 nie mowilem ze zaraz nam sie uda szkolic gwiazdy europejskiego formatu ale chodzilo mi o to ze z przecietnego chlopaka napewno mozna zrobic lepszego pilkarza niz niby gwiazda Nowak czy inny pan x.
Robienie z przeciętnego piłkarza trochę mniej przeciętnego nikomu nic nie da. I nie o to chodzi w polityce kadrowej. Niemniej, szkolenie w Polsce oczywiście trzeba poprawiać.

Cytat:
Albo mozemy zainwestowac w trenerow i zaczac szkolic swoich Nowakow albo bedziemy "kupowali" za 4 mln Euro Gargule, za 2mln E Nowaka, za 2 mln Sobiecha itd
Nie ma takiej alternatywy, albo szkolenie, albo "Nowak za 2 mln euro". Wartosciowych piłkarzy można pozyskiwać zza granicy znacznie taniej (Marcelo. Stilic,Arboleda, Kalu Uche,Cleber,Rengifo, Diaz etc.). Masz błedne założenia.

Cytat:
Oczywiscie nigdzie nie jest powiedziane ze wychowanek bedzie wierniejszy dla swojego klubu
Sam sobie odpowiadasz, to kończy tu dyskusje. Liczą się fakty i praktyka, a nie to, kim był przed paroma laty Peszko, czy ktokolwiek inny i co czuł wobec Wisły, Lecha etc.
Jaroo1: "okazało się, że gracze co się sprawdzają w Polsce są z 2 ligi hiszpańskiej. Nic w tym odkrywczego nie ma, byłoby dziwne gdyby się nie sprawdzali."
(...)
"Polaków na rynku to mamy do wyboru praktycznie zero w porównaniu do chociażby rynku europejskiego. Ogólnie poziom Polakow jest słabszy niż graczy z zachodu, dlatego logiczne jest że łatwiej znaleźć kogoś na zachodzie, nawet z II-V ligi - zależy od kraju, bo np w Hiszpanii można znaleźć dobrego gracza w niższej lidze
"
Odpowiedz cytując