Wyświetl pojedynczy post
jova
Senior Member
 
Od: 07.2003

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#4611
Stary 10.06.2010, 01:27
For_FuN_ napisał(a):Wyświetl post
Widac mamy kompletnie inne spojrzenie na futbol. Wedlug mnie w XXIw. wszyscy pilkarze danej druzyny musza uczestniczyc i musza tworzyc gre obronna(zeby daleko nie szukac - Hiszpania). Diagnoze postawilbym wrecz przeciwna...formacje graly za daleko od siebie i Hiszpanie mogli robic co im sie zywnie podobalo. Nie odmawiam tego, ze nasi nie biegali, ale biegac, a przede wszystkim ustawiac sie, trzeba umiec.
Ale to nie jest kwestia doboru ustawienia tylko wykonania przez piłkarzy zadań powierzonych im w ramach ustawienia. Moim zdaniem założenia taktyczne były prawidłowe, ale zespół ich nie wypełniał. Taktyka nie była zbyt ofensywna. Nie graliśmy zbyt wysoko. Cofaliśmy się, ale bezmyślnie. Nie kontrolowaliśmy ruchu rywali i nie korygowaliśmy ustawienia gdy zmieniali pozycje. Zawodnicy ofensywni pomagali bronić, ale cała drużyna nie atakowała wystarczająco agresywnie i odpuszczała krycie. Zawodzili przede wszystkim obrońcy, którzy indywidualnie prezentowali się po prosty fatalnie. Choćby w pomocy grało trzech defensywnych pomocników to przy takiej grze obrońców i tak dostalibyśmy wpieprz.

Gdybyśmy wychodzili z jakimiś szaleńczymi atakami, po których obrona była ustawiona zbyt wysoko, Hiszpania przeprowadzała kontry i w ten sposób zdobywała gole, to przyznałbym Ci rację. Rzecz w tym, że bramki dostawaliśmy w sytuacjach, w których nasi mieli przewagę liczebną, ale bronili się nieumiejętnie. Gra nie była ani zbyt ofensywna, ani zbyt defensywna. Zawiodło wykonanie taktyki.
Ostatnio edytowane przez jova : 10.06.2010 o godz. 01:31.
Odpowiedz cytując