Jak ta ultra-ofensywna taktyka nie przyniosła bramki w meczach z Finlandią i Serbią to miała się udać przeciwko jednemu z faworytów mundialu

Chyba niewiele jest drużyn które idą grają otwarty futbol z tego typu przeciwnikiem, przecież to kuriozum ze w środku grał sam Murawski przeciwko najlepszym rozgrywającym świata, sądzę ze piłkarze pokroju Lamparda czy Gerrarda by nie ogarneły środka pola. Atak niby z Finlandią ,Serbią pięknie, fajnie wszyscy chwalą...ale skuteczność żenująca. Oglądając naszą ligę czasem się zastanawiam czy nasi piłkarze potrafili by z 20-30 nawet bez obrońcy celnie uderzać w bramkę w większości przypadków. Obrona hmm no na tej pozycji mamy straszną lipę. Nie ma co zbytnio winić tych co grali, Glik do niedawna występował w Realu Madryt C a teraz musiał się zmierzyć z najlepszymi napastnikami ligi hiszpańskiej.
Jeśli mamy wyciągnąć jakieś wnioski przed Euro 2012 to trzeba skupić się na tym co można nadrobić, bo jak piłkarz w wielu 20 lat nie nie potrafi w sposób dynamiczny przyjąć piłki to już się nie nauczy. Jedynie pozostaje nam przygotowanie fizyczne co też wbrew pozorom nie jest takie u nas oczywiste (vide ostatnie wielkie imprezy), stałe fragmenty (jeżdżą na te zgrupowania to przecież mogą przez kilka godzin tłuc jakieś rozwiązanie aby dopracować je chociaż w stopniu dostatecznym).
No ale po co to wszystko zawsze możemy szukać wytłumaczeń jak Smuda, Engel i cała banda