Wyświetl pojedynczy post
Sędzia
Senior Member
 
Od: 11.2002

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#7351
Stary 01.06.2010, 14:40
Zbychu,

poczytam jak będę miał nieco więcej czasu.

Co do naszej dyskusji, polecam na frondzie tekst o Victorze Orbanie.

http://fronda.pl/news/czytaj/rzeczni...j_solidarnosci

Cytat:
Premier Węgier chciałby, żeby Polska stanęła na czele sojuszu państw środkowoeuropejskich. Czy jednak Viktor Orban znajdzie poparcie dla tego pomysłu w Warszawie? - pisze Grzegorz Górny, redaktor naczelny kwartalnika „Fronda”.
i dalej

Cytat:
W zeszłym roku w wywiadzie dla „Frondy” Viktor Orban powiedział: „Kiedy w lewicowej prasie węgierskiej czytam krytyki pod adresem Polski, że ma aspiracje, by 'na nowo stać się regionalną potęgą Europy Środkowej', to wtedy głośno mówię do siebie: 'No wreszcie!'.” Orban powiedział wówczas, że najbliższe dziesięć lat chciałby poświęcić budowaniu wspólnoty środkowoeuropejskiej, w której pierwsze skrzypce grałaby Polska – jako przywódca i organizator wspólnej strefy interesów państw położonych między Rosją a Niemcami.
a przypomnę, że przez ostatnie dobre kilka lat (dwie kadencje socjalistów) to żadna taka koncepcja nie znalazłaby poparcia.

To oczywiście niczego nie przesądza, ale świadczy o tym, że ta koncepcja jeszcze nie poniosła klęski.
Miała być demokracja, a tu każdy ma własne zdanie - Lech Wałęsa