Wyświetl pojedynczy post
Gwiaździsty
Senior Member
 
Od: 04.2006

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#7242
Stary 27.05.2010, 19:38
Illargui napisał(a):Wyświetl post
O ile się nie mylę, to Gutek Film jest firmą prywatną, jej wspólnicy mogą więc sobie wprowadzać do kin lub nie wprowadzać wszystko co chcą. I nawet jeśli poglądy polityczne miały tu znaczenie, to jest to ich prawo, święte prawo w kraju demokratycznym o gospodarce rynkowej.
W kraju, gdy właściciel prywatnej firmy dostaje konkretny nacisk z góry (polityczny) w stylu "jak tego nie zrobisz to zostaniesz zgnojony jak np. Kluska" to nie jest to żadne "święte prawo" tylko zwykły zamordyzm, a takie państwo nie jest żadnym państwem demokratycznym.
Naiwnym pozostaje wiara, ze żyjemy w tzw. "państwie prawa". która to śpiewka trwa już długie lata, a lubiała się tym terminem posługiwać Michnikowszczyzna, kiedy wzburzeni Polacy mówili np. o cwaniakach rozkradajacych ich zakłady. Wtedy z uśmiechem mówiono im w TV lub GW-nie "no to zgłoście to do prokuratury". A prokurator był właśnie na grillu u tych cwaniaków.