FraMat napisał(a):

nie rozumiem jak można być udziałowcem "w większym stopniu" skoro jest się już udziałowcem w 100%.
Przecież nawet po podwyższeniu kapitału o 100% Telefonika nie będzie udziałowcem w 200%
|
Można być udziąlowcem 100% w SA z kapitałem zakładowym 60 mln złotych, a mozna być udziąłowcem w 100% w SA o kapitale zakładowym 80 mln. Dalej jestes udziałowcem w tym samym procencie tylko, że twój udział jest większy.