Wyświetl pojedynczy post
it
Senior Member
 
Od: 02.2005

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#2151
Stary 25.05.2010, 07:30
Pan Jotka napisał(a):Wyświetl post
Z tym długiem to jakieś pierdu pierdu. Jeżeli Telefonika SA(jedyny akcjonariusz Cupiał!) jest jedynym udziałowcem Wisla SSA to nie ma długu tylko jest wkład na pokrycie kapitału zakładowego. Naaet jeśli Telefonika dawała pożyczki, to po upływie 2óch lat stawały sie one wkładami. Dlatego:1) pieniędzy nie można wyciagnąć jako takich, bo należaóby upłynnić majątek, a to sie wiąże zpostawieniem Wisły w stan likwidacji(wyciągnąc w większości wkłady) 2) wypracować zyski , tak aby wypłacać dywidende Telefonice.
Wg mnie co był zysk to szła dywidena z całości zysku i w ten sposób w spólce nie ma kasy.
Poczytaj sprawozdania finansowe Wisły i wnioski zarządu o prolongatę spłaty pożyczki na kolejne lata, a nie opowiadaj o wkładach.
Pożyczka cały czas istnieje i jak słusznie wcześniej zauważono - gdyby np. konsorcjum banków zapragnęło od TF natychmiastowych spłat zobowiązań, to dotknęłoby to też Wisły.
Odpowiedz cytując