|
Rozumiem, że do negocjowania transferu darmowego Onyszki nie ma osób decyzyjnych w klubie, ale do sprzedaży Marcelo za 2,5 mln € już są?
Sprzedaż Marcelo za tą kwotę to nie jest zły pomysł, pod warunkiem że całość kwoty z tego transferu zostanie powtórnie zainwestowana w nowych graczy, a częściowo w pion sportowo-marketingowy.
Ale oczywiście skończy się jak zwykle.
Tylko ja się pytam: jak długo jeszcze? Kogo z obecnej kadry da się sprzedać, pieniądze przejeść i sprowadzić w to miejsce darmowych grajków? Z perspektywicznych zawodników jest jeszcze Małecki i Kirm (jak odzyska formę na mundial). No, może jeszcze Diaz. Za nich przy dobrych wiatrach można dostać więcej niż 1 mln €.
Nie mamy w kadrze żadnych młodych talentów, którzy zapewniają solidny poziom na przyszłość. Kadra Wisły starzeje się w zastraszającym tempie. Trzon drużyny to nadal Głowacki, Sobolewski, Brożek - sprowadzeni w czasach prosperity tele-fonikowej.
Ja jeszcze przypomnę, że bez dobrych transferów nie będzie dobrej, grającej ładny futbol drużyny. A bez takiej drużyny nie zapełni się 30-tysięcznego stadionu i skyboksów.
Uma vez Flamengo, sempre Flamengo
|