Wyświetl pojedynczy post
1q2
Socios Wisła Kraków
 
Od: 02.2005

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#7067
Stary 21.05.2010, 00:17
JEDREK76 napisał(a):Wyświetl post
Komorowski deklaruje się jako katolik, więc jeżeli tak powiedział to rzeczywiście jest to skandal, bowiem katolik powinien być przeciwko zabijaniu (bo tym właśnie jest tzw. aborcja) w każdej formie. To, że obecna ustawa jest kompromisem to inna sprawa.
Ech Jedrek...czemu zamiast pisać dziwne rzeczy nie wytłumaczysz harimacie ma czym polega jego ignorancja?
Po drugie - jeśli już takie działa wyniosłeś - mniejszym skandalem jest to że Jarek deklaruje się jako katolik a jawnie popiera karę śmierci? - cytuję Ciebie - 'bowiem katolik powinien być przeciwko zabijaniu'.Podobnie Lech..rozumiem że byłeś za tym że zamiast pochować go na Wawelu z wszelkimi kościelnymi ceremniałami - to zrobić mu pogrzeb cywilny bo za zabijaniem był.
To drobna złośliwość była
Meritum.
Połowa ludzi w Polsce jest za aborcją na życzenie(różne badania były - daje średnią).Przytłaczająca większość jest za obowiązującą ustawą - czy uważasz że skandalem jest że uważają się oni za katolików i większość z nich uczestniczy w katolickich obrzędach?
Czy zatem uważasz że
a)to że mamy tylu katolików(praktykujących) to skandal
b)czy uważasz że kościół powinien coś z tym zrobić = wywalić zdecydowaną większość ludzi z kościoła i zostać religią paru procent 'prawdziwych katolików'?

c) czy jesteś aż tak 'opętany' przez wiarę że dał byś umrzeć swojej żonie w zamian za potencjalne życie dziecka?

Szczególnie obchodzi mnie odpowiedź na podpunkt c bo to że zakazał byś aborcji żonie którą ktoś zgwałcił to jest dla mnie oczywiste.

I wybacz mi Jędrek za tak ostry ton(podpunkt c) - szanuję tak Ciebie jak i Twoje poglądy, natomiast zawszę jak prowadzę jakieś dysputy w tzw realu(w kwestii kary śmierci czy abrocji), z różnymi znajomymi - to zadaje im konkretne pytanie.
Np. Jak ktoś jest przeciw każe śmierci to pytam się go czy też by był przeciw gdyby jakiś pojeb mu rozwalił najbliższą osobę , czy też posiłkował by się pojęciem humanitaryzmu - czy podobało by mu się to że delikwenta by do końca życia utrzymywał a do tego taki delikwent miał by w nagrodę zapewnione wszystkie niezbędne rzeczy by sobie żyć i o nic się nie martwić.

Podobnie z aborcją(w tych 2 konkretnych przypadkach w których w Pl jest możliwa) wiec nie bierz tego jako jakiś atak a odpowiedz bez nerwów czy złośliwości bo łatwo być za czymś czy w tym wypadku przeciw czemuś - gdy Ciebie to nie dotyczy.
Ostatnio edytowane przez 1q2 : 21.05.2010 o godz. 00:23.
94 - Allah Akbar!!