Komorowski deklaruje się jako katolik, więc jeżeli tak powiedział to rzeczywiście jest to skandal, bowiem katolik powinien być przeciwko zabijaniu (bo tym właśnie jest tzw. aborcja) w każdej formie. To, że obecna ustawa jest kompromisem to inna sprawa.