Wyświetl pojedynczy post
Lemur
Senior Member
 
Od: 09.2006

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#2077
Stary 19.05.2010, 15:46
Grantar napisał(a):
Tu się po prostu nie zgadzam - moim zdaniem Wisła była przez wiele lat dość dobrze zarządzana ...
Może powtórzyć to zdanie jeszcze tysiąc razy, ale nie zdołasz nim zaczarować rzeczywistości. Więc nie kopiuj Goebbelsa. „Jaki jest koń, każdy widzi” (prawie, Ciebie nie wliczam).
Dobre zarządzanie realizuje założone cele (nie zostały zrealizowane, ani sportowe, ani finansowe), tworzy profesjonalne struktury (przez lata nie mieliśmy i nie mamy żadnej, nie tylko marketingu), możliwości rozwoju, nie tworzy gigantycznych strat (mamy największe „zadłużenie” w lidze), nie prowadzi do takich absurdów jak zatrudnianie i zwalnianie ponad 20 trenerów, kilkunastu prezesów itd. Oni nie wylecieli dlatego, że byli super zarządcami, a klub był dobrze prowadzony, lecz przeciwnie.

A „kim” zmieniać klub na lepsze? Jeśli nie ma się własnych pomysłów, wiedzy i planów wystarczy zwrócić się do profesjonalnych agencji zajmujących się rynkiem sportowym, by wskazały odpowiednich fachowców - a nie do byłych esbeków, czy chorzowskich kombinatorów… I tak wyjdzie 3 razy taniej niż pozwolenie tym ostatnim bawić się zapałkami… Oczywiście, dla Ciebie zawsze będzie to jedynie "biadolenie i totalna krytyka nie posuwająca sprawy do przodu” (jesteś uzależniony od tego zaklęcia?), dla mnie rozsądna i niezbędna konieczność. Taka jest miedzy nami różnica.
Ostatnio edytowane przez Lemur : 19.05.2010 o godz. 15:48.
Tępiciel inkwizycji
Odpowiedz cytując