Jeżeli już o Gargule mowa to dodam od siebie, że ludzie nieco pochopnie widzą go na środku pomocy.
Tak dla przypomnienia, najlepszy sezon Guła rozegrał na lewym skrzydle w Bełchatowie (2006/07).
Na środku była para defensywnych pomocników - Strąk i Jarzębowski.
Gdybyśmy zatrzymali Issę to wydaje mi się, że Guła nie będzie z nim rywalizował o środek pomocy.
Guła na skrzydle, schodzący do środka i rozgrywający piłkę, robiący miejsce Pietii albo Diazowi, strzelający z dystansu, czyli ktoś taki jak Kirm, ale wiedzący co z tą piłką zrobić.
Zakontraktowano go jako naszego przyszłego playmakera, kogoś na wzór Szymka. Ale jest Issa Ba, który spisuje się ma tej pozycji znakomicie.
Lepiej zamiast wybierać między jednym, a drugim dać szansu obu graczom.
Mielibyśmy wkońcu 2 kreatywnych zawodników w linii pomocy.
Rajdy na skrzydle do końcowej linii może robić Diaz, Pietia na wzór Popka/Kowalczyka z tamtego Lenczykowego Bełchatowa. Taki nowoczesny futbol
